Aktualności

Published on 8 lutego, 2021 | by admin

Mecz fazy pucharowej Ligi Mistrzów w Warszawie?

Choć nie zagra w nim polski zespół, ani nawet polski zawodnik, to jeden z meczów 1/8 finału Ligi Mistrzów może odbyć się w Polsce, a dokładniej w Warszawie. Jedną z kandydatur do ugoszczenia prestiżowej Champions League zgłosił Stadion Narodowy.

Pierwsze spotkanie 1/8 finału Ligi Mistrzów pomiędzy Atletico oraz Chelsea zaplanowano na 23 lutego w Madrycie. Problemem może być jednak pandemia koronawirusa i zakazy lotów samolotowych na linii Anglia-Hiszpania. The Blues po zgłoszeniu problemu UEFA liczyło na przydzielenie neutralnego stadionu w kraju, do którego wlotu nie zabrania się samolotom z Wysp Brytyjskich. Wśród nich jest między innymi Polska, dlatego kandydaturę przyjęcia drużyn i zorganizowania spotkania złożył Stadion Narodowy.

Początkowo najwięcej szans dawano Bukaresztowi (Arena Narodowa) i Tallinowi (Lillekula Stadium). Atmosferę podgrzał jednak jeden z dziennikarzy Sky Sports Angelo Mangiante, który poinformował, że na chwilę obecną najbliżej “przejęcia” spotkania jest Stadion Narodowy w Warszawie. Decyzja ma zapaść w ciągu najbliższych godzin.

Jeśli mecz przeniesiony zostanie do Polski i nie będzie żadnych problemów z jego organizacją, można się spodziewać, że wkrótce kolejne spotkania Ligi Mistrzów zostaną rozegrane nad Wisłą. Problemów nie mają bowiem tylko Atletico oraz Chelsea – z powodu koronawirusowych obostrzeń niemożliwe było rozegranie także meczu Liverpoolu z Red Bull Lipsk. Nową areną tego spotkania została już jednak wybrana, a będzie nią Puskas Arena w Budapeszcie.

źródło: kibice.net

Tags: , , ,


About the AuthorBack to Top ↑

frivfrivfriv