Stadiony

Published on 7 czerwca, 2021 | by admin

Łódź: ŁKS ma już swojego Króla w nazwie stadionu

Choć potwierdzono to dopiero dziś, to formalnie już od kilku dni stadion ŁKS ma swojego pierwszego patrona, Władysława Króla. Decyzję przekazała prezydent Hanna Zdanowska.

Dziś podczas specjalnej konferencji prasowej doszło do oficjalnej prezentacji nowej nazwy Stadionu Miejskiego przy al. Unii Lubelskiej. W krótkiej ceremonii wzięli udział prezes ŁKS Tomasz Salski, przewodniczący komitetu ws. rozbudowy stadionu Paweł Bliźniuk oraz prezydent Łodzi Hanna Zdanowska. To właśnie ona ogłosiła informację o nadaniu obiektowi imienia Władysława Króla.

– Wiem, że to bardzo ważna wiadomość dla wszystkich, którym bije serce po tej stronie naszego miasta. Teraz to szczególne dla Łodzi miejsce będzie miało szczególnego patrona, który pomimo wielu osiągnięć zawsze był skromnym człowiekiem. W związku z tym podjęłam zarządzenie, że stadion przy al. Unii 2 będzie nosił imię Władysława Króla, jednej z ikon klubu, patrona i swego rodzaju ideału dla piłkarzy – powiedziała Zdanowska.

Prezydent Zdanowska podjęła decyzję już 24 maja i skierowała do realizacji podpisane zarządzenie. Formalnie więc nazwa już obowiązuje, weszła w życie jeszcze przed ogłoszeniem. Prezes Salski wyraził wdzięczność za tak szybkie przychylenie się do wniosku ze strony klubu.

Przypomnijmy, że wspólny wniosek Łódzkiego KS, Stowarzyszenia Kibiców ŁKS i Koła Seniorów ŁKS pojawił się pod koniec kwietnia. Natychmiast uzyskał poparcie Komitetu Sterującego ds. Rozbudowy Stadionu, co nie powinno zresztą dziwić.

Nie tylko Władysław Król jest legendą łódzkiego sportu, ale też w interesie Łodzi jest zapewnienie silnego wizerunku dla obu równorzędnych piłkarskich stadionów. Dzięki patronatowi przynależność do społeczności ŁKS będzie jasna.

Król grał w ŁKS w latach 1928-1946. Zaliczył kilkaset występów i strzelił 95 bramek. Po wojnie wrócił jako trener i stworzył słynną drużynę „Rycerzy Wiosny”, która zdobyła Puchar Polski (1957) i mistrzostwo kraju (1958). Zaliczył 4 występy w Reprezentacji, był członkiem hokejowej kadry podczas Igrzysk Olimpijskich 1936 i był desygnowany do reprezentowania kraju w kolejnej edycji, w 1940.

źródło: stadiony.net

Tags: , , , , ,


About the AuthorBack to Top ↑

frivfrivfriv