Stadiony

Published on 6 września, 2020 | by admin

Łódź: Czwarta trybuna rośnie, wciąż wyprzedzają terminy

Oficjalnie rozpoczęła się budowa czwartej trybuny na stadionie ŁKS. To tutaj znajdą się dodane „na ostatniej prostej” powierzchnie biurowe. Wykonawca podtrzymuje, że budowa zakończy się kilka miesięcy przed terminem.

Rzadko zdarza się, by podczas kolejnej już konferencji prasowej wszystkie strony umowy mogły sobie znów słodzić. W Łodzi tak było w środę, gdy spotkali się wiceprezydent Joanna Skrzydlewska, dyrektor techniczny Mirbudu Tomasz Sałata oraz prezes ŁKS-u Tomasz Salski. Wszyscy pojawili się na budowie stadionu przy al. Unii Lubelskiej i odpowiadali na pytania z rosnącą szybko południową trybuną w tle.

Okazją do spotkania była nie południowa, lecz północna trybuna. Przypomnijmy, to ostatni element nowego stadionu dla ŁKS-u, który czekał na realizację. W ramach dodatkowych prac projektowych dodano do trybuny ok. 3100 m2 z przeznaczeniem na biura i komercję. Niedawno konstrukcja otrzymała pozwolenie na budowę. Dziś trwają już pierwsze prace, a do końca roku za północną bramką powinny pojawić się zębate rygle podtrzymujące przyszłe trybuny.

Nie ma jeszcze pewności, co dokładnie znajdzie się pod czwartą trybuną, ale prezes ŁKS-u zapewnia, że już trwają rozmowy o poszukiwaniu przyszłych najemców, by nie czekać z tym na ukończenie prac budowlanych. Wiceprezydent Skrzydlewska zapewniła, że miasto pracuje nad modelem zagospodarowania całej powierzchni.

Ogólne zaawansowanie prac wszystkie strony oceniają bardzo dobrze. Południowa trybuna już niemal osiągnęła swą docelową wysokość, wschodnia dogania ją każdego dnia. Od października dyrektor Sałata zapowiada montaż stalowych dźwigarów dachu, a do końca roku obie trybuny powinny mieć ukończone wszystkie prace żelbetowe.

Przy okazji konferencji padło pytanie, czy inwestycja wciąż jest planowana do oddania przed terminem, wyznaczonym na czerwiec 2022. – Planujemy zakończyć roboty budowlane do końca przyszłego roku. W pierwszych miesiącach 2022 będą procedowane wszystkie sprawy związane z uzyskaniem pozwolenia na użytkowanie tego obiektu, to jest ok. 2 miesięcy – szacuje dyrektor techniczny Mirbudu.

Przypomnijmy, że nowy stadion ŁKS powstaje od 2013 roku, przy czym w latach 2013-2015 powstała tylko jedna, główna trybuna. Od wiosny 2019 trwa budowa trzech pozostałych. Pierwsza faza pochłonęła ok. 94 mln zł, na drugą zabezpieczono 129 mln zł. Powstały wskutek prac stadion będzie jednym z ciekawszych architektonicznie w Polsce, pomieści ok. 18 tys. widzów.

źródło: stadiony.net

Tags: , , ,


About the AuthorBack to Top ↑

frivfrivfriv