Aktualności

Published on 7 października, 2016 | by admin

Legia złożyła odwołanie do UEFA.

Stołeczny klub otrzymał uzasadnienie i złożył odwołanie od wyroku UEFA. O sprawie poinformował Seweryn Dmowski, podczas briefingu prasowego.

Odwołanie zostało złożone zgodnie ze wszystkimi procedurami i wysłane za potwierdzeniem odbioru. Organ odwoławczy federacji zajmie się sprawą 12 października i wtedy też zostanie podjęta decyzja o potrzymaniu bądź zmianie kary – powiedział Dmowski.

Jaką linię obrony przyjął warszawski klub? W orzeczeniu pierwszej instancji znalazły się nieprawdziwe zapisy, mówiące o tym, że doszło do starć kibiców z policją, a także z fanami Borussii Dortmund. Takie rzeczy nie miały miejsca. Nasi prawnicy zbadali także kilka przypadków klubów, które również były karane przez UEFA za recydywę. W ich przypadkach przy okazji następnych spotkań dochodziło do incydentów gorszych, niż to miało miejsce w meczu Legii z niemieckim klubem. I w tamtych przypadkach kluby były potraktowane łagodniej, nie nakładano kary zamknięcia stadionu. Mamy nadzieję, że tak będzie także w naszym przypadku.

Seweryn Dmowski poinformował także, że klub w dalszym ciągu identyfikuje osoby odpowiedzialne za wydarzenia podczas spotkania z Borussią. Liczba zakazów które klub nałożył dochodzi do 90 i jeszcze się zwiększy. Osoby te już nigdy nie wejdą na mecz Legii Warszawa – powiedział, odnosząc się także do ewentualnego procesu cywilnego. Nie wiemy jeszcze jaka jest finalna skala strat, ale gdy będziemy już znać finalne konsekwencje dla Legii, oszacujemy straty i pociągniemy sprawców do odpowiedzialności prawnej. Proces ten będzie długi, ale jesteśmy zdeterminowani, żeby doprowadzić do końca.

Tags: , , ,


About the AuthorBack to Top ↑

frivfrivfriv