Published on 3 sierpnia, 2017 | by admin

Legia w hołdzie ofiarom Powstania Warszawskiego.

Kibice Legii Warszawa podczas spotkania z FK Astana zaprezentowali oprawę, która pomimo tego, że mecz zakończył się zaledwie kilka godzin temu, już odbiła się w mediach szerokim echem. Mecz ten z pewnością przejdzie do historii nie ze względu na emocje sportowe, a kibicowską oprawę tego spotkania.

Ultrasi z Żylety w mocny sposób upamiętnili 73 rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego. Podczas meczu z kazachskim FK Astana, na trybunach pojawiła się oprawa nawiązująca do tamtych wydarzeń.

„Podczas Powstania Warszawskiego Niemcy zabili 160000 ludzi. Tysiące z nich to były dzieci.” – tak brzmiał napis umieszczony w języku angielskim na fladze wywieszonej na sektorze kibiców. Całość uzupełniała kartoniada, na która składała się na polską flagę z datą „1944”, oraz sektorówka z wizerunkiem niemieckiego żołnierza przykładającego pistolet do skroni dziecka – małego powstańca.

Piłkarze Legii odpadli z kwalifikacji do Ligii Mistrzów wygrywając mecz w Warszawie 1:0. Wcześniej w Kazachstanie musieli uznać wyższość rywali, którym ulegli 1:3

źródło: kibice.net/news/6474-legia-w-holdzie-ofiarom-powstania-warszawskiego.html

Tags: , , , , ,


About the AuthorBack to Top ↑

frivfrivfriv