Aktualności

Published on 11 lutego, 2015 | by admin

Legia rezygnuje z kart kibica.

Od niedzielnego spotkania z Jagiellonią Białystok stadion Legii Warszawa będzie otwarty dla wszystkich, którzy będą chcieli obejrzeć mecz mistrzów Polski. Karta kibica nie będzie już niezbędna do tego, by kupić bilet.

W ubiegłych latach warunkiem do tego, by zasiąść na trybunach Legii Warszawa było posiadanie ważnej karty kibica, którą należało okazać przy zakupie biletu. Dla tych, którzy nie chcieli jej wyrabiać, stadion pozostawał jednak zamknięty.

W pewien sposób zabijało to spontaniczną chęć pójścia na dowolny mecz, a frekwencja na Legii, choć wciąż przecież dobra, widocznie na tym cierpiała. Władze klubu chcą, by spotkania zespołu były rozrywką nie tylko dla zagorzałych fanów.

Ustawa o bezpieczeństwie imprez masowych narzuca na organizatorów wymóg identyfikacji każdego kibica w zakresie imienia, nazwiska, numeru PESEL i wizerunku – stąd też karta kibica była dla klubów najłatwiejszym rozwiązaniem.

Przez samych kibiców sposób ten był uznawany za kłopotliwy także z tego powodu, że wyrobiona w jednym klubie karta kibica uniemożliwiała wejście na mecze innych drużyn.

Niedzielny mecz z Jagiellonią Białystok będzie pierwszym, które będzie mógł obejrzeć każdy chętny fan piłki nożnej.

Karta kibica nie zniknie, klub chce przekształcić ją w program lojalnościowo-benefitowy dla ludzi, którzy są najbardziej związani z klubem.

– Zaczęliśmy myśleć o likwidacji obowiązku posiadania Karty Kibica od kiedy pojawiłem się w Klubie. Musieliśmy jednak zadbać o to, by przeprowadzić ten proces zgodnie z obowiązującym prawem oraz w taki sposób, by nadać Karcie Kibica jej prawdziwy sens. Po usunięciu największej przeszkody dla fanów piłki nożnej nasz stadion zapełni się w jeszcze większym stopniu. Będziemy badać, jakie przełożenie ma likwidacja obowiązku posiadania Karty Kibica na frekwencję – mówi na oficjalnej stronie klubu prezes Legii Warszawa, Bogusław Leśnodorski.

Karty Kibica będą teraz podstawą programu lojalnościowego “Legiony”, który zakłada przywileje i możliwość wygrania nagród dla tych, którzy zdecydują się pokazać. Celem tego zabiegu ma też być sprawienie, by karty były oznaką większego przywiązania do klubu.

– Obowiązek posiadania Karty Kibica był traktowany jako utrudnienie w kupowaniu biletów. Wiele osób deklarowało, że nie poszło na nasz mecz dlatego, że musiałoby wypełniać niepotrzebne formalności. Teraz wystarczy przyjść przed meczem na stadion z dokumentem tożsamości takim, jak dowód osobisty, czy prawo jazdy, i kupić bilet. Chcemy, aby przybliżyło to nasz stadion do statusu miejsca kultowego, na które chodzi się w dużych grupach znajomych, by wspólnie przeżywać emocje na najwyższym poziomie – zaznaczył Leśnodorski.

Więcej informacji dotyczących tego, jak kupić bilet na mecz bez Karty Kibica oraz jakie korzyści idą za jej posiadaniem, można znaleźć na stronie internetowej klubu.

źródło: polskieradio.pl

Tags: , ,


About the AuthorBack to Top ↑

frivfrivfriv