Stadiony

Published on 3 stycznia, 2021 | by admin

Lechia Gdańsk: Stary stadion na sprzedaż?!

Były prezes Lechii Gdańsk publicznie zasugerował, że miasto zamierza sprzedać historyczny stadiun przy Traugutta. Samorząd postanowił nie czekać i odniósł się do spekulacji prostym oświadczeniem.

“Chodzą słuchy, że miastowi chcą wystawić na sprzedaż naszą kolebkę przy T29, ponoć zainteresowana Politechnika, która miałaby utrzymać sportową funkcje terenu. Trzeba być czujnym. Zaraz okaże się, że wchodzi developer, albo że idealne miejsce na korty tenisowe – napisał na Twitterze Maciej Turnowiecki, były prezes Lechii Gdańsk.

Jego wpis szybko rozszedł się wśród społeczności kibicowskiej Lechii, gdzie hasło „Wychowani na Traugutta” to więcej niż tylko slogan. Dla wielu fanów to po prostu fakt, bowiem przez dekady właśnie tam dochodziło do kluczowych (nie tylko na boisku), wręcz legendarnych meczów.

By możliwie szybko zareagować na spekulacje, samorząd wystosował specjalne oświadczenie w sylwestra. Stadion przy ul. Traugutta 29 zawsze stanowił element biało-zielonej tożsamości naszego miasta.

Wbrew spekulacjom medialnym nie było i nie ma planów sprzedaży przez miasto tego ośrodka sportowego. Intencją władz miasta jest, aby obiekt, który dzisiaj użytkuje wiele klubów i organizacji sportowych zawsze pozostawał w zasobach Gdańska. Wszelkie spekulacje o zmianie właściciela tego obiektu są niezgodne z prawdą i całkowicie nieuprawnione – podpisał Alan Aleksandrowicz, zastępca prezydenta Gdańska ds. inwestycji.

Sprzedaż terenów przy Traugutta 29 wydaje się mało realna tym bardziej, że samorząd planuje inwestycje w tym miejscu. W 2021 mają się pojawić nowe zbiorniki na deszczówkę.

źródło: Lechia.net

Tags: , , , ,


About the AuthorBack to Top ↑

frivfrivfriv