Aktualności

Published on 28 marca, 2017 | by admin

Lech Poznań złożył wniosek do NKO

Wczesnym popołudniem w poniedziałek Lech Poznań złożył w Najwyższej Komisji Odwoławczej PZPN wniosek o darowanie lub warunkowe zawieszenie kar nałożonych na klub po zeszłorocznym finale Pucharu Polski.
Komisja Dyscyplinarna PZPN w maju nałożyła na poznański klub karę rozgrywania meczów z udziałem publiczności w meczach Pucharu Polski rozgrywanych w roli gospodarza w sezonie 2016/2017. Ponadto NKO zakazało organizację wyjazdów na mecze rozgrywane w ramach krajowego pucharu.

Kibiców Lecha zabrakło na wszystkich meczach wyjazdowych Pucharu Polski organizowanych w obecnym sezonie. Nie byli w Bielsku-Białej oraz Krakowie. Nie pojadą też na rewanżowy mecz półfinałowy do Szczecina. Fanów Kolejorza zabrakło także na trybunach INEA Stadionu podczas spotkania ćwierćfinałowego z Wisłą Kraków.

W lutym władze Kolejorza złożyły w NKO wniosek o darowanie lub zawieszenie kary na mecz półfinałowy z Pogonią Szczecin przy Bułgarskiej, który częściowo został rozpatrzony pozytywnie. Lech chce, aby NKO darowało lub zawiesiło karę wyjazdową na ewentualny mecz finałowy z udziałem Kolejorza. O awans do niego zespół powalczy w przyszłym tygodniu. W pierwszym spotkaniu pokonał Pogoń Szczecin 3:0.

– Wciąż nie możemy być pewni awansu, bo czeka nas przecież jeszcze mecz rewanżowy. Musimy jednak złożyć dokumentację już teraz, ze względu na procedury i czas. Gdybyśmy zrobili to później, to NKO mogłoby już nie mieć kiedy rozpatrzyć wniosku – podkreśla prezes Karol Klimczak.

Finał Pucharu Polski odbędzie się na Stadionie Narodowym we wtorek, 2 maja.

Źródło: LechPoznań.pl

Tags: , , , ,


About the Author



Back to Top ↑

frivfrivfriv