Aktualności

Published on 15 maja, 2017 | by admin

Kreatywni chuligani Widzewa

Jak informuje Dziennik Łódzki, w sobotę, 13 maja, policja zapobiegła “ustawce” kibiców Widzewa i ŁKS-u na autostradzie A1. 22 chuliganów zostało zatrzymanych.

“W sobotę kibice ŁKS Łódź jechali na mecz z Motorem Lubawa. Wyjeżdżali na spotkanie poza teren województwa łódzkiego. Po drodze czekali na nich pseudokibice łódzkiego Widzewa. Nie spodziewali się, że o planowanej ustawce wiedzą policjanci” – czytamy w dzienniku.

– Zatrzymanych zostało 22 mężczyzn. Jeden już trafił do aresztu. Policjanci zabezpieczyli m.in. maczety, kije, młotki, kominiarki, pojemniki z gazem łzawiącym a także rękawice do walki, ochraniacze na zęby i naklejki imitujące tablice rejestracyjne – mówi mł. insp. Joanna Kącka.

“Przed południem na pograniczu powiatów łęczyckiego i łowickiego przy autostradzie A1 policjanci zlokalizowali w lesie samochody” – relacjonuje DŁ.

– Potwierdziła się informacja, że w lesie grupują się kibice w celu zbrojnej konfrontacji na autostradzie. Na miejsce w krótkim czasie dotarli funkcjonariusze Oddziału Prewencji Policji w Łodzi, którzy wsparli kolegów z komendy wojewódzkiej oraz komend powiatowych w Łowiczu i Łęczycy – mówi Joanna Kącka.

Warto podkreślić, że widzewiacy kreatywnie przygotowali się do zasadzki. Na długości kilkudziesięciu metrów przecięli siatkę odgradzającą autostradę od lasu. Ubrani w kaski i odzież ochronną pracowników służby drogowej chcieli zmienić organizację ruchu na autostradzie i spowodować w tej sposób zatrzymanie pojazdów ŁKS-u. “Mieli również przygotowany chrust i opony do podpalenia” – informuje Dziennik Łódzki.

Policja zatrzymała w sobotę 22 mężczyzn w wieku od 22 do 36 lat. Są to mieszkańcy m.in. Łodzi, Kutna , Zgierza , Piotrkowa Trybunalskiego i Łęczycy. Większość z nich była już notowana.

Tags: , , , , , ,


About the AuthorBack to Top ↑

frivfrivfriv