Aktualności

Published on 25 czerwca, 2023 | by admin

Kraków: Puszcza nie zagra przy Reymonta.

Kibice Wisły Kraków mogą otwierać szampany i gratulować sobie nawzajem, ponieważ ich presja okazała się skuteczna. Puszcza Niepołomice po przeanalizowaniu wszystkich dostępnych opcji zdecydowała się na wybór innego obiektu rezygnując z gry na stadionie Białej Gwiazdy.

Już w marcu do wiadomości publicznej podano, że w przypadku awansu popularne Żubry nie będą mogły zagrać w Niepołomicach. Arena przy ul. Janusza Kusocińskiego 2 nie spełnia wielu wymogów infrastrukturalnych PKO Ekstraklasy. Pojemność tamtejszego obiektu to 2 100 miejsc. Przypomnijmy – minimalna liczba krzesełek dla tego poziomu rozgrywkowego to 4 500. Jednak jest to najmniejszy problem. Bardziej kłopotliwe okazały się wąskie drogi dojazdowe do stadionu i brak odpowiedniej wielkości parkingu, na którym mogłyby zaparkować wozy realizujące transmisję w najwyższym standardzie, tzw. Live Park. Brakuje również odpowiedniej ilości podestów dla kamer, stałego miejsca dla komentatorów meczu, a także większej liczby lóż sponsorskich.

Rozwiązaniem w tym wypadku miała być gra na Stadionie Henryka Reymana w Krakowie. Początkowo wydawało się, że nie będzie z tym większych problemów. Arena ta należy do miasta, a krakowski Zarząd Infrastruktury Sportowej zawarł z klubem z Niepołomic list intencyjny, dzięki któremu władze Żubrów czuły się bezpiecznie odnośnie licencji na grę w Ekstraklasie. Także Jarosław Królewski, właściciel i prezes Wisły Kraków nie widział przeszkód w tym, aby sensacyjny beniaminek zagrał na obiekcie użytkowanym przez jego klub. Krótko po awansie Puszczy takiemu rozwiązaniu sprzeciwili się jednak fani Białej Gwiazdy. Wystosowali oni apel protestując przeciwko udostępnianiu drużynie z niedalekich Niepołomic areny przy Reymonta.

Presja narzucona przez stowarzyszenie kibiców Wisły przyniosła jednak skutek. Władze Żubrów długo rozważały wszystkie dostępne opcje. Spotkały się nawet z władzami komisji licencyjnej PKO Ekstraklasy, aby dokładniej zbadać grunt i opracować plan zmian na Stadionie Puszczy Niepołomice. Zanim klub wróci do swojego miasta, będzie musiał jednak zagrać w stolicy Małopolski. Nie będzie to jednak obiekt przy Reymonta a Stadion Cracovii, leżący od niego kilometr w linii prostej, zaraz po drugiej stronie Błoń. Arena przy ul. Kałuży jest pojemnościowo dwa razy mniejsza, co też z pewnością powoduje, że koszt jej wynajęcia i eksploatacji będzie mniejszy. Inne powody swojej decyzji Puszcza Niepołomice opisała w specjalnie wydanym oświadczeniu.

Puszcza Niepołomice składa serdeczne podziękowania przedstawicielom Miasta Krakowa, Zarządowi Infrastruktury Sportowej w Krakowie oraz Zarządowi TS Wisła Kraków S.A. z Panem Prezesem Jarosławem Królewskim na czele, za możliwość zgłoszenia Stadionu Miejskiego im. Henryka Reymana w Krakowie jako stadionu zastępczego we wniosku licencyjnym pozwalającym Klubowi na grę w PKO BP Ekstraklasie. Puszcza docenia życzliwość i chęć pomocy oraz jest wdzięczna za postawę fair-play, dzięki której Klub mógł wziąć udział w barażach o najwyższą klasę rozgrywkową, które zakończyły się historycznym awansem.

Jednocześnie Puszcza Niepołomice informuje, iż po analizie sytuacji już po awansie do PKO BP Ekstraklasy, ze względu na sprawy organizacyjne, Klub zdecydował się przyjąć ofertę MKS Cracovia SSA na wynajem Stadionu Cracovii im. Józefa Piłsudskiego w Krakowie. Puszcza Niepołomice dziękuje Panu Profesorowi Januszowi Filipiakowi oraz społeczności i pracownikom MKS Cracovia SSA za otwartość, gotowość do rozmów i pomoc. Klub jest przekonany, iż rozgrywanie meczów na obiekcie znajdującym się przy ul. Józefa Kałuży 1 będzie rozwiązaniem optymalnym dla sympatyków naszego Klubu.
Puszcza Niepołomice informuje również, iż priorytetem dla Klubu jest jak najszybszy powrót do gry na Stadionie Miejskim w Niepołomicach. Klub wraz z Miastem Niepołomice dokładają wszelkich starań, aby w najbliższym możliwym terminie dostosować obiekt przy ul. Janusza Kusocińskiego 2 do wymagań licencyjnych PKO BP Ekstraklasy oraz PZPN i cieszyć się ekstraklasową rzeczywistością w Niepołomicach.

źródło: stadiony.net

Tags: , , , , ,


About the AuthorBack to Top ↑

frivfrivfriv