Stadiony

Published on 9 sierpnia, 2022 | by admin

Kraków: Pokazano wizualizacje stadionu Wieczystej

Rozwijająca się ekspresowym tempie KS Wieczysta Kraków doczeka się piłkarskiego obiektu z prawdziwego zdarzenia. Właśnie przedstawiona została koncepcja architektoniczna całego kompleksu sportowego. Po zakończeniu inwestycji, stadion będzie spełniał wymogi licencyjne 1. Ligi.

Wieczysta była na ustach całej piłkarskiej Polski, kiedy w 2020 roku w drużynę zainwestował Wojciech Kwiecień. Wkrótce potem do klubu dołączyli byli reprezentanci Polski m.in. najlepszy kumpel Roberta Lewandowskiego, Sławomir Peszko, oraz Radosław Majewski. W 2021 roku szkoleniowcem zespołu został Franciszek „Franz” Smuda. Od tego czasu pod względem sportowym klub pnie się nieustannie w górę, a w tym sezonie występuje w III lidze, grupie IV.

Nadszedł wreszcie czas, aby Wieczysta doczekała się stadionu na miarę swoich ambicji. Władze Krakowa przedstawiły właśnie wizualizacje całego kompleksu sportowego, który powstanie na terenach klubowych. Koncepcja zakłada ich całkowitą przebudowę, wraz z likwidacją dotychczasowego stadionu, a także pobliskich kortów tenisowych. Nowy obiekt powstanie w północnej części kompleksu, z wejściem od strony ul. Meissnera.

Arena będzie posiadać jedną trybunę z żółtymi i czarnymi krzesełkami, mogącą pomieścić ok. 2 000 widzów. W części centralnej tej trybuny znajdzie się przeszklony pawilon oraz zadaszenie. Stadion ma spełniać wymogi rozgrywania spotkań w I lidze. Oprócz głównego obiektu piłkarskiego, na terenach klubowych powstaną dwa duże i dwa małe boiska treningowe, przeznaczone dla akademii. Na terenie ośrodka mają zostać posadzone drzewa i krzewy, a cały kompleks ma cechować się zastosowaniem rozwiązań proekologicznych i energooszczędnych.

Zanim rozpocznie się budowa nowego stadionu Wieczystej Kraków, musi powstać dokumentacja projektowa. Konieczne jest także uzyskanie niezbędnych pozwoleń. Magistrat liczy też na pozyskanie zewnętrznego finansowania, na szacowaną na kilkanaście milionów złotych inwestycję. Wszelkie, niezbędne formalności mają zostać zakończone w 2023 roku.

źródło: stadiony.net

Tags: , , ,


About the AuthorBack to Top ↑

frivfrivfriv