Stadiony

Published on 12 kwietnia, 2021 | by admin

Kraków: Kiedy koncepcja na stadion Wawelu?

Tylko jedna firma zgłosiła się, by opracować dokumentację przebudowy dla stadionu WKS Wawel. Obiekt ma być gotowy przez Igrzyskami Europejskimi, które w 2023 mają odbyć się w Krakowie.

Jeden z najsłynniejszych stadionów Krakowa od kilku miesięcy nie jest już taki sam. Wskutek wieloletnich zaniedbań urzędu miasta do tragicznego stanu doprowadzono zabytkową drewnianą trybunę główną i z końcem 2020 roku konstrukcja została rozebrana. Zachował się tylko zewnętrzny mur wzdłuż ul. Głowackiego.

Dziś na obiekcie jest już tylko wschodnia trybuna nasypowa, ale to ma się zmienić dzięki organizacji przez Kraków Igrzysk Europejskich 2023. Podczas imprezy na obiekcie mają się odbywać mecze rugby 7. Choć wciąż nie wszystko jest dopięte w sprawie finansowania infrastruktury na tę imprezę, to czasu jest coraz mniej i trzeba działać.

Więcej na temat budowy stadionów znajdziecie na naszej stronie.

Dlatego Zarząd Infrastruktury Sportowej rozpisał przetarg na opracowanie dokumentacji dla przebudowanego stadionu. 8 kwietnia otwarto oferty i jedyną zainteresowaną firmą był AMIBUD z Pieńska. Jeśli ZIS zaakceptuje ofertę, to za dokumentację zapłaci 337,6 tys. zł. Po opracowaniu pełnego projektu będzie można rozpisać przetarg na budowę.

Plany wobec stadionu Wawelu zakładają, że trybuna zachodnia powstanie od podstaw. W jej zapleczu ma się znaleźć co najmniej 8 szatni – dla potrzeb piłkarzy i lekkoatletów – a także powierzchnie komercyjne z dostępem od ulicy i od środka obiektu.

Nowa główna trybuna ma być zadaszona, jak jej poprzedniczka, a wschodnia – którą trzeba zmodernizować – nie musi mieć dachu. Przetarg dopuszcza, by w razie braku miejsca część powierzchni użytkowych przenieść na wschód obiektu.

źródło: stadiony.net

Tags: , , ,


About the AuthorBack to Top ↑

frivfrivfriv