Aktualności

Published on 10 maja, 2016 | by admin

Komunikat kibiców Górnika Zabrze ws. zajść na meczu piłki ręcznej

Zarząd klubu Górnik Zabrze Handball jest głęboko zaniepokojony i stanowczo potępia zachowanie grupy szalikowców, która zaatakowała kibiców trójkolorowych obecnych na superligowym pojedynku pomiędzy KPR-em RC Legionowo a zabrzańskim Górnikiem.

Jak relacjonują sami pokrzywdzeni, jeszcze przed meczem jak zwykle zostali serdecznie przywitani przez lokalnych fanów szczypiorniaka. Niestety podobnej sympatii nie można było się spodziewać po kibicach stołecznej Legii, którzy jeszcze na parkingu zaatakowali jednego z fanów trójkolorowych i zdarli z niego klubową koszulkę.

Do zagrożenia doszło również po meczu. Dwa busy pełne zabrzańskich kibiców musiały dosłownie uciekać ulicami Warszawy przed kilkuosobowym gronem zamaskowanych szalikami Legii kiboli, którzy nie tylko dokonali zniszczeń jednego z pojazdów, ale również chcieli dotkliwie pobić naszych kibiców. Szczęśliwie zabrzanie – w tym również kobiety i dzieci – zdołali uciec przed zagrożeniem i skryć się na jednym z najbliższych komisariatów policji.

Kuriozalnym jest jednak, że w trakcie składania zeznań kibice mieli usłyszeć od jednego z funkcjonariuszy słowa „Taki jest wasz kibicowski świat”.

Jak pokazują dziesiątki przykładów z polskich hal, nigdy nie doszło tam do jakichkolwiek utarczek czy bójek pomiędzy kibicami, nawet gdy atmosfera sięgała zenitu. Co więcej, kibice przeciwnych drużyn regularnie wspólnie spędzają czas, absolutnie nierozdzieleni od siebie, np. w trakcie przerw w meczach. Dla wszystkich najważniejszy jest wynik sportowy i wspieranie własnej drużyny, a nie wzajemna wrogość pomiędzy kibicami.

Dlatego stanowczo potępiamy zachowanie kibiców Legii Warszawa, którzy dopuścili się ataku na naszych fanów. Liczymy, że postępowanie policyjne pozwoli zatrzymać sprawców i odpowiednio ich ukarać.

Komunikat wystosowany przez Kibiców Górnika Zabrze:

W związku z różnymi informacjami wrzucanymi na portalach kibicowskich, oficjalnie informujemy, iż Torcida nie ma nic wspólnego z handballowymi fanami “Górnika Zabrze” vel Pogoń Zabrze.

Nie uczestniczymy w meczach tego klubu, więc tym bardziej nie jeździmy na mecze wyjazdowe z ich udziałem!

Apelujemy do kibiców Pogoni Zabrze, aby Ci używali szalików, koszulek i innych atrybutów kibica Z HERBEM SWOJEGO KLUBU! Będziecie mieć wtedy mniej problemów.

Źródło: handballzabrze.pl | Torcida Górnik

Tags: , , , ,


About the AuthorBack to Top ↑

frivfrivfriv