Published on 24 maja, 2018 | by admin

Komisja Ligi ukarała Lecha

Komisja Ligi Ekstraklasy SA ukarała Lecha Poznań za zachowanie kibiców w czasie meczu 37. kolejki Ekstraklasy z Legią Warszawa.

Komunikat Komisji Ligi:

W związku z wydarzeniami podczas meczu Lech Poznań – Legia Warszawa w 37. kolejce Ekstraklasy, Komisja Ligi nałożyła kary na poznański klub. W efekcie, po wykonaniu decyzji Wojewody o zamknięciu stadionu Lecha pięć meczów, dodatkowo przez jeden mecz Ekstraklasy zamknięta będzie trybuna II. Na trzy mecze nie będą mogły też wejść osoby, które na meczu Legią znajdowały się na trybunie za bramką. Nałożono też zakazu wyjazdów kibiców do końca 2018 r. oraz najwyższą w historii karę finansową.

Komisja kierowała się tym, by kary były dotkliwe i uderzające bezpośrednio w osoby, które wywołały incydenty na meczach. Jednocześnie KL wzięła pod uwagę decyzję wojewody o zamknięciu stadionu Lecha Poznań na pięć meczów w Ekstraklasie. W związku z tym nie nałożono dodatkowych kar zamknięcia stadionu. Komisja uwzględniła też częściowo propozycje przedstawione przez Lecha Poznań w ramach dobrowolnego poddania się karze.

W rezultacie po szczegółowym przeanalizowaniu oficjalnego raportu sędziego zawodów oraz delegata meczowego PZPN, a także po wysłuchaniu przedstawicieli Lecha Poznań, Komisja Ligi nałożyła kary:

– Zamknięcia trybuny II – znajdującej się za bramką – na jeden mecz Ekstraklasy następujący po wykonaniu decyzji wojewody o zamknięciu stadionu
– Zakazu wejścia na stadion na trzy mecze Ekstraklasy dla wszystkich osób, które na meczu z Legią znajdowały na trybunie II za bramką. Kara ma obowiązywać na kolejnych meczach Ekstraklasy następujących po wykonaniu decyzji wojewody o zamknięciu stadionu
– Karę zakazu organizacji wyjazdu grupy kibiców do 31 grudnia 2018 roku
– Karę finansową w wysokości 120 tysięcy złotych

źródło: 90minut.pl

Tags: , , , , ,


About the AuthorBack to Top ↑

frivfrivfriv