Published on 3 kwietnia, 2014 | by admin

Komisja Ligi ukarała Koronę.

30 tys. zł kary finansowej oraz zamknięty młyn na dwa mecze – to decyzje Komisji Ligi w sprawie odpalenia przez kibiców Korony rac i przerwania meczu z Pogonią Szczecin.

Komisja Ligi była względnie łagodna dla kieleckiego klubu. Korona za odpalenie przez kibiców rac podczas piątkowego spotkania musi zapłacić 30 tys. zł kary. Sektor, na którym zasiadają najbardziej zagorzali fani, został również zamknięty na dwa mecze. Kara dotycząca drugiego spotkania została jednak zawieszona na rok. W praktyce oznacza to, że młyn będzie świecił pustkami tylko podczas najbliższego meczu z Cracovią.

Możemy być usatysfakcjonowanie takimi decyzjami. Komisja podkreśliła, że bardzo ważne przy orzekaniu były działania klubu zaraz po meczu (zamknięcie “młyna” na mecz z Cracovią oraz wstrzymanie dystrybucji biletów dla kibiców z tej trybuny) oraz wszczęcie wewnętrznego postępowania mającego na celu wyjaśnienie sprawy i ukarania winnych – mówi uczestniczący w posiedzeniu Komisji Ligi rzecznik Korony Paweł Jańczyk.

źródło: sport.pl

Tags: , ,


About the AuthorBack to Top ↑

frivfrivfriv