Published on 5 marca, 2018 | by admin

Kolejne zatrzymania po meczu w Gliwicach

Po przerwanym meczu w Gliwicach działania podjęła zarówno policja, jak i Komisja Ligi Ekstraklasy SA. Konsekwencje dotkną kibiców Piasta, z których najagresywniejsi spotkają się z prokuratorem.

Z powodu zamieszek pomiędzy kibicami Piasta i Górnika Zabrze mecz w Gliwicach został przerwany w 81 min. Na podstawie nagrań ze stadionowego monitoringu policjanci ustalają tożsamość najbardziej napastliwych kibiców, którzy najaktywniej uczestniczyli w starciach. Dotąd udało się zidentyfikować 7 osób w wieku od 28 do 35 lat, jednak liczba zatrzymanych może jeszcze wzrosnąć z uwagi na wciąż otwarte postępowanie.

– Zatrzymano dwóch mężczyzn, którzy wtargnęli jako pierwsi na murawę oraz pięciu, którzy byli niezwykle agresywni, m.in. dopuścili się czynnej napaści na policjantów. Cała siódemka trafiła do policyjnego aresztu­ – poinformował rzecznik gliwickiej policji nadkom. Marek Słomski. Agresywnym kibicom grozi nawet 10 lat pozbawienia wolności w związku z czynną napaścią na policjantów na służbie. W zamieszkach nikt nie ucierpiał.

Konsekwencje zamieszek dotkną również wszystkich kibiców, którzy w trakcie meczu Piast ‑ Górnik zajmowali miejsca na trybunie za bramką, w sektorach S, R, P i O. Komisja Ligi wydała dla nich zakaz wstępu na najbliższych mecz Piasta rozgrywany w Gliwicach. Z kolei decyzja dotycząca ostatecznego rozstrzygnięcia meczu nie została jeszcze podjęta.

Jak informuje Zbigniew Mrowiec, przedstawiciel Komisji Ligi – Na poniedziałek zwołane zostało nadzwyczajne posiedzenie, na które wezwane zostały oba kluby wraz ze stowarzyszeniami kibiców. Po zapoznaniu się ze stanowiskiem wszystkich stron zapadną ostateczne decyzje dotyczące weryfikacji zawodów oraz pełnego wymiaru kar dyscyplinarnych dla obu klubów.

źródło: kibice.net

Tags: , , , , , ,


About the AuthorBack to Top ↑

frivfrivfriv