Aktualności

Published on 20 czerwca, 2018 | by admin

Klima pozostaje w areszcie.

Prowadzący doping na spotkaniach Kolejorza – Piotr K., który według śledczych miał podżegać grupę kibiców do wtargnięcia na murawę podczas meczu Lech – Legia pozostanie w areszcie. Sąd Okręgowy podtrzymał decyzję sądu rejonowego. W areszcie pozostanie również dwóch innych kibiców Lecha.

Piotr K. posyłał fanatycznych kibiców do boju, do popełnienia przestępstwa, swoimi hasłami. Znaczna grupa pseudokibiców pokazała, że uzurpuje sobie prawo do decydowania czy mecz będzie się toczył do końca czy zostanie przerwany. Wydaje się, że rola Piotra K. była wiodąca – mówił sędzia Wojciech Wierzbicki.

O decyzji sądu poinformował PAP we wtorek obrońca Piotra K. adw. Rafał Kupsik.

“Sąd utrzymał areszt w mocy uznając, że istnieje obawa matactwa procesowego, czyli, że mój klient może utrudniać prowadzenie tego postępowania, z czym ja się oczywiście nie zgadzam, ponieważ taka obawa musi być realna, uzasadniona. W tej sprawie takiego uzasadnienia nie ma. Podejrzany przez dwa tygodnie był na wolności, nie kontaktował się z żadnym ze świadków czy podejrzanych w tej sprawie” – podkreśla mec. Kupsik.

Obrońca Klimy, składając zażalenie na tymczasowe aresztowanie wnosił o zmianę środka zapobiegawczego na poręczenie majątkowe w wys. 25 tys. zł, oraz na ewentualny dozór policji. Do zażalenia zostało dołączone także tzw. poręczenie osoby godnej zaufania, wystosowane przez posła PiS Tadeusza Dziubę.

Sąd Okręgowy otrzymał w mocy decyzję Sądu Rejonowego, co oznacza, że Klima pozostanie w areszcie co najmniej do 26 sierpnia.

Tags: , , ,


About the AuthorBack to Top ↑

frivfrivfriv