Aktualności

Published on 14 lipca, 2013 | by admin

Kibice Wisły znowu nie zostaną wpuszczeni w Kielcach ?

Od 2009 roku Kibice Wisły nie byli wpuszczani na stadion kieleckiej Korony.

Działania klubu Korona Kielce, a także przedstawicieli miasta Kielce oraz policji skutecznie rok w rok, uniemożliwają im uczestniczenie w wyjeździe na stadion przy ul. Ściegiennego 8.

Nie inaczej jest tym razem. Decyzją Prezydenta Miasta Kielce na dziesięć meczów Ekstraklasy, które Korona rozegra jesienią na własnym stadionie, dwa mają odbyć się bez udziału kibiców gości.

Jak nie ciężko zgadnąć jednym z tych meczów będzie spotkanie Korona Kielce – Wisła Kraków, zaplanowany na dzień 29.07.13 godz. 18.00.

Co ciekawe w drugiem spotkaniu bez udziału przyjezdnych Korona na własnym boisku podejmie zgodowiczów Wisły – Śląsk Wrocław. Widocznie władze Korony i miasta zapomniały o fakcie, że Śląsk Wrocław ma zakaz wyjazdowy…

Inne spotkania na obiekcie w Kielcach zostaną rozegrane przy udziale zorganizowanych grup kibiców gości. Będą to spotkania z: Piastem Gliwice, Legią Warszawa, Górnikiem Zabrze, Jagiellonią Białystok, Ruchem Chorzów, Widzewem Łódź, Lechem Poznań oraz Podbeskidziem Bielsko – Biała.

Jeszcze zanim do klubu wpłynęła informacja z Kielc (dzień po złożeniu zamówienia przez Wisłe Kraków biletów na mecz w Kielcach) Stowarzyszenie Kibiców Wisły Kraków, na początku tygodnia przesłało stosowane pisma do PZPN-u, oraz Ekstraklasy i już dziś możemy poinformować, że ww. zainterweniują w tej sprawie.

Także klub Wisła Kraków podejmie stosowne działania by umożliwić swoim kibicom wspieranie drużyny podczas wyjazdu do Kielc.

Tags: , , ,


About the AuthorBack to Top ↑

frivfrivfriv