Aktualności

Published on 22 lutego, 2016 | by admin

Kibice Śląska przetrzymani przed meczem

Przed piątkowym meczem inauguracyjnym 23 kolejkę Ekstraklasy na wyjazd do Białegostoku udało się ponad 600 kibiców. Śląsk pojawił się na trybunie gości stadionu przy ul. Słonecznej w liczbie 492 fanatyków.

Około 35 km od Białegostoku służby mundurowe zatrzymały autobusy i samochody ze 130 kibicami gości. Policja nakazała im opuszczenie pojazdów, sprawdziła listy osób jakby mieli już wchodzić na sektor oraz byli nagrywani przez funkcjonariuszy. Niektórzy kibice niewytrzymali ciśnienia i doszło do drobnych przepychanek z służbami policji. Ze 130 zatrzymanych kibiców na mecz zdążyło tylko 18 osób.

Fanatycy Śląska w pierwszej połowie wywiesili transparenty poświęcone „Gomóle”, zmarłemu kibicowi Śląska z powodu rocznicy śmierci oraz drugi o treści: „Chłopiec z wrocławskich stadionów grać będzie w drużynie aniołów”, dla chłopca Bernarda, piłkarskiego adepta, który zmarł w wieku 7 lat na nowotwór.

Wrocławianom podczas tego wyjazdu towarzyszyły zgody. 60 kibiców Motoru Lublin, 17 Lechii Gdańsk oraz 6 ze Slezský-ego Opava. 30 osobowa grupa fanów Miedzi Legnica została przetrzymana przed Białymstokiem i nie zdążyli wejść na sektor.

Tags: ,


About the AuthorBack to Top ↑

frivfrivfriv