Kibice charytatywnie

Published on 13 lipca, 2020 | by admin

Kibice Pogoni Szczecin grają i pomagają

Sympatycy Pogoni Szczecin zorganizowali niedawno charytatywny turniej piłkarski dla młodych adeptów futbolu. Celem zawodów była oczywiście popularyzacja piłki nożnej wśród dzieci z okolic Szczecina, ale także, a może przede wszystkim wsparcie dla Bartka. Bartek to 14-letni kibic klubu, który choruje na nowotwór układu nerwowego. Przeszedł kilka ciężkich operacji, ale ostatnio lekarze wykryli odrost guza znajdujący się w rdzeniu kręgowym, przez który Bartek nie może chodzić. Jedyną szansą dla młodego fana Pogoni jest nowatorskie, ale i też bardzo drogie leczenie komórkami macierzystymi w Tajlandii. Środowisko kibicowskie Portowców nie mogło pozostać obojętne na historię chłopca i oczywiście okazuje mu wsparcie.

Głównymi organizatorami wspomnianego turnieju charytatywnego byli kibice z okolic Szczecina oraz Kołobrzegu, a także grupa Kibice Razem Pogoń Szczecin oraz grupa Ultras. W trakcie rywalizacji piłkarskiej każdy mógł w ramach symbolicznej opłaty zjeść kiełbasę z grilla, czy skosztować domowych ciast przygotowanych przez rodziców grających zawodników. Finalnym punktem turnieju była akcja “pompki dla Bartka Portowca”, w ramach której wszyscy uczestnicy zawodów wykonali kilka przysiadów oraz pompek. Towarzyszyły im klubowe maskotki Kotwicy Kołobrzeg i Pogoni Szczecin. Warto wspomnieć, że na turnieju obecny był sam Bartek, który na własne oczy widział, jak bardzo środowisko Portowców chce mu pomóc. Dla młodego kibice takie wsparcie znaczy na pewno bardzo wiele.

Rodzina Bartka uruchomiła internetową zbiórkę pieniędzy, w którą można się angażować. Kibice Pogoni rozpowszechniają zbiórkę i zachęcają do wsparcia. W walce o powrót do zdrowia liczy się każdy grosz. Link do zbiórki: https://zrzutka.pl/t3h7p9

Tags: , ,


About the AuthorBack to Top ↑

frivfrivfriv