Published on 17 stycznia, 2023 | by admin

Kibice Niebieskich przez pół roku nie mogą jeździć na mecze wyjazdowe!

W ostatnim swoim meczu rundy jesiennej sezonu 2022/2023 Fortuna 1. Ligi Ruch Chorzów zagrał na wyjeździe ze Skrą Częstochowa. Fani Niebieskich opanowali stadion w Bełchatowie. Oprócz świetnego dopingu, używali też zakazaną na stadionach pirotechnikę oraz wywiesili kontrowersyjny transparent, za co dostali srogą karę od PZPN. Klub z Cichej odwołał się od tej decyzji.

„Niebieska krew, biała rasa, kibicowska ekstraklasa” – tak brzmiała treść transparentu, który pojawił się na wewnętrznym ogrodzeniu stadionu w czasie meczu Skry Częstochowa z Ruchem rozegranego 12 listopada 2022 roku. Kibice Niebieskich nie widzieli w tym haśle nic rasistowskiego, tłumaczyli, że nawiązuje do klubowych barw, ale Komisja Dyscyplinarna PZPN była innego zdania.

Dostaliśmy zakaz wyjazdu zorganizowanej grupy kibiców obowiązujący przez pół roku, czyli przez całą rundę wiosenną – przekazał rzecznik Ruchu Tomasz Ferens. – Klub odwołał się od tej decyzji – dodał.

Ruch po rundzie jesiennej zajmuje 3. miejsce i zamierza walczyć o awans do PKO Ekstraklasy. Oprócz wyjazdowej kary dla kibiców Niebiescy mają też (znacznie większy) problem ze stadionem. Obiekt przy Cichej został częściowo zamknięty przez Powiatowego Inspektora Nadzoru Budowlanego w Chorzowie ze względu na zły stan techniczny jednego z masztów oświetleniowych, który musi być zdemontowany. Prace mają się zacząć w tym tygodniu.

źródło: dziennikzachodni.pl

Tags: , , , , ,


About the AuthorBack to Top ↑

frivfrivfriv