Aktualności

Published on 25 października, 2018 | by admin

Kibice Lecha wybierają się do Szczecina

27 października o godzinie 20:30 odbędzie się mecz Pogoń Szczecin – Lech Poznań. Na forum Lecha możemy przeczytać szczegóły dotyczące wycieczki do Szczecina:

Ten smak i zapach znany jest każdemu urodzonemu w latach 80 i 90-siatych. Płaska puszka, która kształtem przypominała pudełko 10 sztuk płyt CD (prosto z Bema) i niezapomniana woń, której nie dało się ukryć żadną wodą kolońską, toaletową a nawet dezodorantem, czy też wielokrotnym myciem zębów. Kolonijny przysmak – przez wielu, tych najodważniejszych – stosowany jako afrodyzjak tuż przed pierwszą randką – na tyle skuteczny, że randki z jego udziałem nie dało się zapomnieć… Nigdy!

Jak wieść gminna niesie przez ponad 20 lat ten wyrób był stałym bywalcem biesiad zgodowych pomiędzy kibicami Pogoni i Legii. Inna legenda głosi, że to właśnie jego zapach i smak stał się przyczynkiem do pierwszych niesnasek na linii Szczecin – Sosnowiec, by w końcu doprowadzić do zakończenia przyjaznych stosunków pomiędzy Szczecinem i Warszawą…

„Paprykarz szczeciński” – bo to właśnie o nim mowa – był produkowany przez wiele, wiele lat przez Przedsiębiorstwo Połowów Dalekomorskich i Usług Rybackich „Gryf” przy ulicy Dębogórskiej w Szczecinie. I właśnie tam – w to historyczne miejsce, udamy się na wycieczkę krajoznawczą 27 października.

Tak, wiemy, że całkiem niedawno budynek został poddany rozbiórce, jednak to kultowe miejsce warte jest odwiedzin i chwili zadumy.

Na tą kolejną – niezwykle interesującą i pouczającą wycieczką udamy się pociągiem specjalnym. W tej chwili trwa ustalanie ceny. Dodatkową opłatę trzeba będzie również ponieść za możliwość odwiedzenia mekki fanatyków tej – jakże kultowej potrawy – szczecińskiej Papricany.

W związku z wyjazdem – bardzo prosimy o umiejętne zaplanowanie wolnego czasu w weekend, zasobów finansowych. UWAGA – obowiązuje – ze względu na powagę sytuacji – całkowity zakaz spożywania „paprykarza szczecińskiego” w drodze do.. i z miejsca docelowego.

źródło: Forum Kibiców Lecha Poznań

Tags: , , , , , , ,


About the AuthorBack to Top ↑

frivfrivfriv