Aktualności

Published on 5 kwietnia, 2017 | by admin

Kibice Lecha Poznań pojadą na finał PP do Warszawy.

Kibice Lecha będą mogli wybrać się na finał Pucharu Polski. Najwyższa Komisja Odwoławcza jeszcze raz przychyliła się do wniosku poznańskiego klubu o zawieszenie kary.

Po wydarzeniach jakie towarzyszyły ubiegłorocznemu spotkaniu Lecha z Legią na Stadionie Narodowym, Komisja Dyscyplinarna postanowiła, że wszystkie domowe spotkania lechitów w Pucharze Polski w sezonie 2016/2017 odbędą się bez udziału publiczności a na kibiców nałożony został zakaz wyjazdowy.

Dzięki staraniom klubu i współpracujących z nim prawników, sankcja została zawieszona na półfinałowe spotkanie przy Bułgarskiej z Pogonią Szczecin. W ubiegłym tygodniu złożone zostały stosowne dokument odnoście finału PP w Warszawie i ponownie została podjęta korzystna dla Kolejorza decyzja.

– To bardzo dobra wiadomość, na którą czekaliśmy wiele miesięcy i która wymagała od nas ogromnego nakładu pracy – mówi prezes Lecha, Karol Klimczak. – Warto jednak zaznaczyć, że mowa o zawieszeniu, a nie darowaniu kary, co oznacza, że do zachowania kibicow zarówno podczas meczu finałowego (jeśli do niego awansujemy), jak i w trakcie przyszłorocznych rozgrywek, nie może być żadnych zastrzeżeń. Wielokrotnie podkreślamy głębokie przekonanie, że piłka nożna bez kibiców traci swoją aurę i sens, ale też za tymi słowami musi pójść apel o kibiców o skoncentrowanie się na jak najsilniejszym i pozytywnym wspieraniu swojej drużyny.

źródło: lechpoznan.pl

Tags: , ,


About the AuthorBack to Top ↑

frivfrivfriv