Aktualności

Published on 19 grudnia, 2013 | by admin

Kibice Lazio już na wolności

Żaden z zatrzymanych w Warszawie kibiców Lazio Rzym nie przebywa już w polskim areszcie – poinformował rzecznik stołecznej prokuratury Przemysław Nowak. Wszyscy przyznali się do zarzutów. Chcą kar w zawieszeniu i zakazu wstępu na polskie stadiony.

28 listopada przed meczem z Legią polska policja zatrzymała ponad 150 Włochów pod zarzutem zakłócenia porządku publicznego, napaści na funkcjonariuszy i udziału w zbiegowisku. Większość skazanych w trybie przyspieszonym na grzywny i inne kary zwolniono. Do środy w areszcie pozostawało 12 zatrzymanych.

Do wtorku w Prokuraturze Rejonowej Warszawa Śródmieście wykonano zaplanowane czynności procesowe z udziałem ostatnich aresztowanych 12 podejrzanych obywateli Włoch. Wszyscy podejrzani przyznali się do popełnienia zarzuconych im przestępstw i wnieśli o wydanie wobec nich wyroków skazujących bez przeprowadzenia rozprawy.

– Zawnioskowali o wymierzenie im kar pozbawienia wolności z warunkowym zawieszeniem ich wykonania oraz kar grzywny, a nadto o orzeczenie środków karnych w postaci nawiązki i zakazów wstępu na imprezy masowe z udziałem polskich drużyn – dodał Nowak.

Na poczet kar grożących aresztowanym prokuratura dokonała zabezpieczeń majątkowych i postanowiła uchylić areszty wszystkim 12 podejrzanym.

źródło: niezalezna.pl

Tags: , , , ,


About the AuthorBack to Top ↑

frivfrivfriv