Published on 4 kwietnia, 2018 | by admin

Kibice GKS Tychy dołożą się do pokrycia strat po derbach z Ruchem Chorzów.

Derbowy mecz pomiędzy GKS-em Tychy i Ruchem Chorzów został przerwany na kilka minut ze względu na zamieszki na trybunach. Klub doszedł do porozumienia ze stowarzyszeniem kibiców Tyski Fan w sprawie kosztów zniszczeń na stadionie.

Jak wynika z opublikowanego dzisiaj komunikatu fanów GKS-u, kibice pomogą w naprawie zniszczeń oraz częściowo pokryją związane z tym wydatki.

Przedstawiciele stowarzyszenia nie poinformowali w jakiej części zostaną przez nich pokryte straty. Po zakończeniu meczu, władze tyskiego klubu stanowczo domagały się zwrotu pieniędzy za zniszczenia na obiekcie przy Edukacji 7.

– Bardzo szybko porozumieliśmy się z kibicami, ale nie podam w jakiej mierze dołożą się do pokrycia strat, bo wiąże nas dżentelmeńska umowa – tłumaczy rzecznik Tyskiego Sportu Krzysztof Trzosek. Ustaliliśmy też, że kibice będą pomagali przy naprawach na stadionie. Zaczynamy w czwartek rano – dodaje.

W dniu 31.03.2018 r. podczas meczu derbowego z Ruchem Chorzów, pomimo starań i apeli
członków naszego Stowarzyszenia, doszło do niepotrzebnych incydentów i aktówwa ndalizmu na naszym stadionie.

Nie chcemy przepychać się dyskusjami typu „ktosprowokował”, „kto zaczął” itp. Czujemy dumę, gdy nasi kibice wspaniale dopingują i robiąfantastyczne oprawy, zbieramy pochwały za nasze akcje które organizujemy.

A dziś niechowamy głów w piasek, gdy część naszych fanów dało się ponieść niepotrzebnym emocjomi stało się to co się stało. Pomimo tego, że żaden z członków naszego Stowarzyszenia nie brał udziału w zajściach, jako gospodarze naszego Stadionu, poczuwamy się w obowiązku pomóc naszemu Klubowi wnaprawie zniszczeń, oraz dołożeniu się do kosztów z tym związanych.

Z poważaniem i kibicowskim pozdrowieniem,
Stowarzyszenie Kibiców
GKS Tychy „TYSKI FAN”

Tags: , , , ,


About the AuthorBack to Top ↑

frivfrivfriv