Aktualności

Published on 15 czerwca, 2017 | by admin

Kibice Arki zatrzymani w Lęborku

Sześciu kibiców zostało zatrzymanych przez policję po meczu w Lęborku. Według relacji stróżów prawa fani Arki Gdynia starali się sprowokować awanturę z miejscowymi. W wyniku starcia z policją rannych zostało dwóch funkcjonariuszy.

“Atmosfera była gorąca już przed sobotnim meczem Pogoni Lębork z Gwardią Koszalin. Na stadion miejski w Lęborku, nie chciano wpuścić kibiców gości. Nie dopełnili oni bowiem wymaganego prawem obowiązku przedstawienia listy osób, które chcą mecz obejrzeć. Przed rozpoczęciem meczu, czyli przed godz. 17, zjawił się autokar z kibicami Gwardii Koszalin. Nie zostali oni wpuszczeni do sektora gości. Na miejscu pojawili się również kibice Arki Gdynia” – informuje TVN24.

Policjanci zabezpieczający mecz nie wiedzieli, że kibice Arki Gdynia są wrogo nastawieni do fanów gospodarzy i umożliwili im wejście na stadion. Zauważyli to kibice z Koszalina i sforsowali bramę, by dostać się na sektor. Pozostali tam do końca pierwszej połowy, po czym opuścili obiekt.

“Część z nich nie zamierzała jednak odpuszczać i jeździła po Lęborku, szukając awantury. Gdy zobaczyli miejscowych kibiców przy ul. Jana Pawła II (droga krajowa nr 6), zatrzymali auto i rzucili się w ich kierunku. Kibice z Lęborka również zaczęli biec w stronę przeciwników” – czytamy w serwisie TVN24. Spotkało się to ze zdecydowaną reakcją policji.

– Zamknęliśmy ruch na drodze i nie dopuściliśmy do eskalacji awantury – relacjonuje sierż. sztab. Marta Kandybowicz z Komendy Powiatowej Policji w Lęborku.

Zatrzymano sześciu fanów obu drużyn. Podczas starcia z kibicami poszkodowanych zostało dwóch policjantów. Droga była nieprzejezdna przez kilkanaście minut.

Tags: , , ,


About the AuthorBack to Top ↑

frivfrivfriv