Aktualności

Published on 5 stycznia, 2019 | by admin

Kara dla ŁKS-u za niewpuszczanie kibiców gości

Komisja do spraw Licencji Klubowych Polskiego Związku Piłki Nożnej nałożyła na ŁKS Łódź karę pieniężną w wysokości 50 tysięcy złotych.

W komunikacie komisji czytamy między innymi „Sankcję nałożono w związku z naruszeniem postanowień decyzji nr 21 z dnia 12 czerwca 2018 roku przyznającej Klubowi ŁKS Łódź SA licencję na rozgrywki I ligi na sezon 2018/2019 oraz w związku z brakiem należytej współpracy z Organami Licencyjnymi w toku wszczętego postępowania wyjaśniającego w ramach procedury kontroli i nadzoru. W przedmiotowej decyzji, Klub w ramach nałożonego nadzoru, zobowiązany był do budowy sektora kibiców gości, która to budowa miała zakończyć się do dnia 21 lipca 2018 roku. Do dnia dzisiejszego Klub nie wykonał ciążącego na nim zobowiązania, co stanowi niespełnienie kryterium I.17 Podręcznika Licencyjnego dla Klubów I ligi na sezon 2018/2019”.

Dodajmy, że od powyższej decyzji przysługuje klubowi z alei Unii 2 odwołanie w ciągu pięciu dni. – Oczywiście, że będziemy się odwoływać – mówi Tomasz Salski, prezes łódzkiego pierwszoligowca. – Nie wpuszczaliśmy kibiców gości na trybunę, bo taka była decyzja administracyjna związana zresztą z trwającą budową hali. Budową dodajmy opóźnioną. Droga, która prowadziła do sektora gości była jednocześnie drogą na plac budowy. Podobnie było zresztą w drugiej lidze. Przypominam, że w lidze trzeciej przyjmowaliśmy na Unii 2 fanów drużyn przeciwnych i to, jak choćby w przypadku Polonii Warszawa, w znacznej ilości.

Z drugiej strony należy pamiętać, że jest to obiekt miejski, a inwestycje prowadzi spółka miejska. Liczę, że na rundę wiosenną będziemy mieli przygotowany sektor dla kibiców drużyn przeciwnych i że pojawi się oświetlenie na stadionie. Kara orzeczona przez komisję w stosunku do nas jest bardzo wysoka. Nie pamiętam, żeby wcześniej orzekano aż tak drastyczną karę pieniężną w stosunku do innego klubu.

Tags: , ,


About the AuthorBack to Top ↑

frivfrivfriv