Reprezentacja

Published on 11 marca, 2019 | by admin

Jerzy Brzęczek ogłosił skład kadry na pierwsze mecze Eliminacji ME 2020

Poznaliśmy listę powołanych na marcowe starcia z Austrią oraz Łotwą w Eliminacjach ME 2020.

W poniedziałek 11 marca selekcjoner reprezentacji Polski Jerzy Brzęczek ogłosił kadrę na najbliższe mecze w Eliminacjach Mistrzostw Europy 2020. Nazwiska w zdecydowanej większości nie zaskoczą kibiców polskiej reprezentacji. Mimo wszystko obecności kilku piłkarzy może być dla nich małym, ale jednak zaskoczeniem. Najważniejszą informacją jest powrót do kadry Michała Pazdana po półrocznej przerwie, podczas której odzyskał dobrą formę w swoim aktualnym klubie w Turcji.

Poza tym selekcjoner zdecydował się na powołanie młodych zawodników, którzy byli do tej pory pewnymi punktami młodzieżowej kadry do lat 21. Chodzi o Szymona Żurkowskiego z Górnika Zabrze oraz Roberta Gumnego z Lecha Poznań. Kontrowersją dla niektórych może być natomiast powołanie do kadry Arkadiusza Recy, który odkąd opuścił Wisłę Płock, nie mógł na Zachodzie liczyć na regularne występy. Poza tym skład kadry jest w zasadzie taki, jakiego oczekiwałaby większość polskich kibiców. Nie mogło w końcu zabraknąć etatowych reprezentantów Polski, takich jak Wojciech Szczęsny, Piotr Zieliński czy Robert Lewandowski, a także świeżej krwi w postaci fenomenalnego Krzysztofa Piątka. Teraz tylko czekać na pierwszy gwizdek w Eliminacjach Euro 2020!

Pełna lista powołań:

Bramkarze: Szczęsny, Fabiański, Skorupski

Obrońcy: Bednarek, Bereszyński, Cionek, Glik, Gumny, Kamiński, Kędziora, Jędrzejczyk, Pazdan, Reca

Pomocnicy: Błaszczykowski, Frankowski, Góralski, Grosicki, Kądzior, Klich, Krychowiak, Linetty, Szymański, Zieliński, Żurkowski

Napastnicy: Kownacki, Lewandowski, Milik, Piątek

źródło: kibice.net

Tags: , , ,


About the AuthorBack to Top ↑

frivfrivfriv