Aktualności

Published on 25 lipca, 2023 | by admin

Jakub Błaszczykowski zostanie odznaczony

Jakub Błaszczykowski oficjalnie pożegna się z kibicami Białej Gwiazdy przed zaplanowanym na 5 sierpnia meczem ligowym Wisły Kraków. 37-latek w trakcie uroczystości zostanie także odznaczony.

Jakub Błaszczykowski z kadra narodową pożegnał się 16 czerwca podczas starcia z Niemcami. Były kapitan naszej kadry rozegrał symboliczne 16 minut na Stadionie Narodowym, który owacją na stojąco pożegnał 109-krotnego reprezentanta. Jak okazało się 20 lipca był to też także ostatni mecz “Kuby” w zawodowej karierze. Zawodnik Wisły Kraków ogłosił, że zakończył także karierę klubową.

Na decyzję 37-latka wpłynęła głównie duża liczba kontuzji, które uniemożliwiały mu regularną grę dla Białej Gwiazdy. Jego licznik występów ligowych zatrzymał się więc na 112. Oprócz gry dla krakowskiego zespołu reprezentował także barwy Borussii Dortmund, VfL Wolfsburg, Fiorentiny, a także KS Częstochowy, w której rozpoczynał piłkarską karierę.

Z fanami Błaszczykowski oficjalnie pożegna się 5 sierpnia na stadionie Wisły Kraków, tuż przed ligowym starciem ze Stalą Rzeszów. Klub zamierza uhonorować go w specjalny sposób. 37-latek otrzyma także odznaczenie państwowe z rąk ministra sportu Kamila Bortniczuka.

Będzie to już kolejne wyróżnienie dla zawodnika. W 2021 roku został on uhonorowany Krzyżem Komandorskim Orderu Odrodzenia Polski za wybitne osiągnięcia sportowe oraz działalność społeczną i charytatywną.

źródło: kibice.net

Tags: ,


About the AuthorBack to Top ↑

frivfrivfriv