Aktualności

Published on 1 sierpnia, 2018 | by admin

Biała Gwiazda spłaciła pożyczkę.

W ubiegłym tygodniu szerokim echem w mediach obiła się informacja o pożyczkodawcy krakowskiej Wisły, którym okazał się byc jej były zawodnik – Kuba Błaszczykowski. Według informacji opublikowanych dzisiaj przez Michała Trelę z Przeglądu Sportowego, włodarze Białej Gwiazdy uregulowali już swoje zobowiązanie względem piłkarza polskiej kadry narodowej.

Dzisiejsza publikacja rzuca nowe światło na sprawę szlachetnego gestu Kuby. Okazuje się bowiem, iż na konto klubu wiosną tego roku trafiło 1,5 mln zł. Wyjątkowa pożyczka nie została zaciągnięta podczas lipcowego kryzysu, gdy klub u progu nowego sezonu miał niemałe problemy z grą przy Reymonta.

Jak podaje dziennikarz, Wisła spłaciła już pożyczkę zaciągniętą u swojego byłego zawodnika. Według nieoficjalnych informacji, Kuba zrzekł się odsetek jakie mu przysługiwały, na rzecz zakupu wejściówek na mecze krakowskiej Wisły dla dzieciaków z domów dziecka.

Niemałe problemy finansowe klubu, które nasiliły się tuż przed rozpoczęciem rundy jesiennej sprawiły iż kibice Wisły Kraków bardzo mocno zaangażowali się w sprzedaż karnetów czy w crowdfundingową akcję “WisłaTylkoPrzyReymonta”, na której koncie jest już ponad ćwierć miliona złotych. Zebrane w ten sposób środki zostaną przekazane na pokrycie kosztów wynajmu stadionu przy Reymonta 22.

Tags: , , , , , , ,


About the AuthorBack to Top ↑

frivfrivfriv