Aktualności

Published on 16 października, 2014 | by admin

Jacek Bednarz wraca do Ruchu Chorzów!

W najbliższym czasie nowym pracownikiem Ruchu Chorzów zostanie Jacek Bednarz. Z naszych informacji wynika, że były prezes Wisły Kraków będzie członkiem zarządu klubu z ul. Cichej 6.

Dla Jacka Bednarza będzie to powrót do Ruchu po 20 latach przerwy. Były reprezentant Polski urodził się w Mysłowicach i swoje pierwsze piłkarskie kroki stawiał w Chorzowie, występując najpierw w AKS-ie, a następnie w Ruchu. Na Cichej występował przez cztery sezony, po czym trafił do Legii Warszawa, z którą zdobył mistrzostwo, dwa Puchary Polski oraz superpuchar.

Po zawieszeniu butów na kołku Bednarz pracował w roli dyrektora sportowego Legii, a przez ostatnie lata związany był z Wisłą Kraków. Od 8 kwietnia 2013 roku do 25 sierpnia 2014 był prezesem zarządu “Białej Gwiazdy”. Ten ostatni okres kojarzy się głównie z głośnym konfliktem Jacka Bednarza z kibicami Wisły, którzy bojkotowali mecze swojej drużyny. Ostatecznie rada nadzorcza odwołała prezesa, klub przeprosił sympatyków, a ci wrócili na trybuny.

Na Cichej Bednarz zastąpi najprawdopodobniej Marka Glogazę, który z powodów osobistych zrezygnował z funkcji wiceprezesa do spraw finansowych Ruchu Chorzów.

Jak udało nam się ustalić, Jacek Bednarz nie będzie miał żadnego wpływu na kontakty klubu z kibicami Niebieskich. Będzie się zajmował jedynie sprawami prawno-organizacyjnymi.

źródło: Niebiescy.pl

Tags: ,


About the AuthorBack to Top ↑

frivfrivfriv