Kibolskie Turnieje

Published on 5 września, 2018 | by admin

II letni turniej kibiców Unii Oświęcim 01.09.2018

Relacja kibiców Unii Oświęcim:

Po zeszłorocznym, udanym turnieju, postanowiliśmy, że ta impreza na stałe wpisze się w kalendarz kibiców Unii. Tak więc zgodnie z planem, 1 września zorganizowany został drugi letni turniej kibiców Unii Oświęcim. Zawody rozpoczęliśmy o godzinie 9:00, na jednym z osiedowych orlików, gdzie większość płotu została ozdobiona flagami oraz transparentami.

W turnieju wzięło udział 12 drużyn: Osiedle Chemików, Zasole, Starzy Wyjazdowicze, Miasto, Bieruń, Brzezinka&Gorzów, Hejnał Kęty, Igloopol Dębica, Niebieska Ruda Śląska, Niebieskie Południe, Ultras Niebiescy oraz Ruch FC Kęty. Tego dnia dopisała również pogoda, która z samego rana postraszyła trochę deszczem. Rozgrywki grupowe przebiegały sprawnie, na murawie trwała walka o każdy centymetr boiska, a każda drużyna dopingowana była przez swoją ekipę.

Przed fazą pucharową na płycie orlika, zebralismy się wszyscy do pamiątkowego zdjęcia. Pozdrowiliśmy naszych przyjaciół oraz oznajmiliśmy jaki klub jest dumą i wizytówką tego miasta.

W czasie gdy ruszyły rozgrywki pucharowe, odbył się również konkurs w wyciskaniu 100 kilogramowej sztangi. Zwycięzcą został kibic Ruchu z Rudy Śląskiej, który wycisną obciążenie najwięcej razy. Drugie miejsce zajał Nasz reprezentant, a trzecie chłopak z Hejnału Kęty. Wszyscy nagrodzeni zostali odżywkami, zasponsorowanymi przez sklep Bodypak Oświęcim.

Po zaciętych ćwierćfinałach i półfinałach, można było przystąpić do spotkań o 3 miejsce oraz finał. Najniższe miejsce na podium zajął obrońca tytułu Bieruń Nowy. W finale zagrali Nasi bracia z Hejnału i drużyna Zasola. Po zaciętym meczu ręcę do góry wznieść mogli reprezentaci Rewiru Zasole. Na zakończenie rozgrywek, rozdane zostały puchary oraz statuetki dla najlepszego bramkarza i najlepszego strzelca turnieju. Podczas całego turnieju, przez orlika przewinęło się ponad 300 osób. Po wszystkim jedni pojechali ogarniać się do domów a goście do hotelu by o godzinie 20:00 spotkać się na rynku. Tam wyznaczyliśmy naszą zbiórkę, skąd razem z naszymi przyjaciółmi, blisko 150-osobową grupą udaliśmy się w drogę do wynajętego lokalu. Po drodze zatrzymaliśmy się obok stadionu Unii, gdzie odbywały się dni miasta. W blasku pirotechniki niosły się pieśni sławiące nasz ukochany klub. Po raz kolejny tego dnia pozdrowiliśmy przyjaciół jak i smutnych panów, którzy snuli się za nami od oświęcimskiego rynku. Po chwili wszyscy już znaleźli się w lokalu, gdzie rozpoczęliśmy świętowanie tego bardzo udanego dla Nas dnia. Zabawa trwała do wczesnych godzin porannych, a dla niektórych nawet do południa. Nasze śpiewy niosły się po blokach i nie dały napewno spać mieszkańcom Zasola. Było jednym słowem godnie! Dzień jak ten udowadnia tylko wszystkim naszym wrogom i przeciwnikom, że mamy się bardzo dobrze i robimy swoje! Podziękowania dla wszystkich ekip za obecność!

Ultras Morsy:

Na Letnim Turnieju Kibiców Unii Oświęcim jesteśmy obecni w 30 osób z flagą Brygada Morsy. Piłkarsko po 3 remisach i 2 porażkach nie wychodzimy z grupy jednak warto odnotować że nasz bramkarz otrzymuje nagrodę indywidualną dla najlepszego golkipera turnieju. Podziękowania dla Przyjaciół za konkretną gościnę !

Odnosząc się do porannych wydarzeń z tego dnia jeśli dla Wisłoki przegonienie kilku osób spod sklepu jest wjazdem na zbiórkę to brawo.

źródło: Kibice Unii Oświęcim, Ultras Morsy

Tags: , , , , , , , , , , , , , , , ,


About the AuthorBack to Top ↑

frivfrivfriv