Aktualności

Published on 25 marca, 2020 | by admin

Gregoire Nitot został prezesem Polonii Warszawa

Kilka dni temu Gregoire Nitot, który niedawno został głównym inwestorem Polonii Warszawa, został także nowym prezesem stołecznego klubu. Biznesmen zastąpił na tym stanowisku Annę Wyganowską-Krzynówek. Zastępcą nowego prezesa został Bartłomiej Dryl, ekspert w dziedzinie analizy finansowej, który zastąpił w tej roli Krzysztofa Dobosza.

Nitot ma wielkie plany względem warszawskiego klubu, o czym mówił tuż po wykupieniu pakietu kontrolnego akcji. Zdaniem właściciela firmy informatycznej Sii Polska w ciągu 8 lat Polonia może się stać klubem z solidną podstawą oraz dobrą sytuacją finansową, który będzie miał świetnie grającą drużynę i wierne środowisko kibicowskie. Stałaby się tym samym być może nawet przeciwwagą w stolicy dla panującej od lat w mieście Legii. Cały plan może się co prawda opóźnić ze względu na epidemię koronawirusa, ale trzeba przyznać, że zamiary mimo to są rzeczywiście możliwe do spełnienia w dłuższym okresie czasu. – Nowy właściciel, który jest równocześnie sponsorem, bardzo poważnie podchodzi do zadania, które sobie wyznaczył. Zobowiązał się do przekazania wszystkich dokumentów o które wnioskowaliśmy w październiku 2019 r.; spłaty zadłużenia klubu do końca czerwca 2020 r., oraz regularnego wnoszenia już od kwietnia bieżących należności. – mówiła niedawno Renata Kaznowska, wiceprezydent Warszawy.

Aktualnie drużyna Polonii Warszawa występuje w III Lidze i przed wstrzymaniem rozgrywek zajmowała w grupie 1. przedostatnie miejsce w tabeli. Nie wiadomo jak zostanie rozstrzygnięta sprawa spadku, jeśli nie uda się rozegrać sezonu do końca, ale Czarne Koszule są na miejscu zagrożonym spadkiem. 

Tags: , , , , ,


About the AuthorBack to Top ↑

frivfrivfriv