Aktualności

Published on 8 marca, 2021 | by admin

Gdynia: Kibice wnioskują o rewitalizację legendarnej “Górki”

Projekt modernizacji i zabezpieczenia skarpy u podnóża legendarnej trybuny „Górka” został zgłoszony do gdyńskiego Budżetu Obywatelskiego. Za inicjatywą stoi Stowarzyszenie Kibiców Gdyńskiej Arki.

Miejsce krzewienia i kultywowania historii Arki Gdynia
„Górka” to serce dawnego stadionu Arki Gdynia przy ul. Ejsmonda. Celem projektu jest przebudowa legendarnej skarpy i stworzenie atrakcji turystycznej. Przestrzeń ta ma charakter sentymentalny dla wielu pokoleń gdynian i wiąże się z olbrzymią liczbą wspomnień. Przeprowadzenie zadania inwestycyjnego i kompleksowa rewitalizacja pozwoli na stworzenie przestrzeni dostępnej cały rok, a także dostosuje infrastrukturę do współczesnych wymagań. Ma być to miejsce miejsce krzewienia i kultywowania historii najbardziej utytułowanego klubu Pomorza.

Jako Stowarzyszenie Kibiców Gdyńskiej Arki (SKGA) chcemy, by to miejsce nabrało należytego wyglądu i godnie się prezentowało, jako miejsce szczególne dla wielu pokoleń mieszkańców Gdyni oraz całej rzeszy kibiców Gdyńskiej Arki – napisali w oświadczeniu kibice gdyńskiego klubu.

Między innymi maszty z flagami, trybuna i księga gości
Ze szczegółowego opisu projektu dowiadujemy się jak docelowo miałaby wyglądać nowa przestrzeń. Oprócz nowej trybuny SKAG wnioskuje o wyposażenie strefy w m.in: makietę dawnego stadionu, maszty z trzema flagami (Polski, Gdyni oraz Arki Gdynia), znak wskazujący najważniejsze i historyczne wydarzenia w dziejach Arki Gdynia, księgę gości oraz multimedialne ekrany przedstawiające historię miasta Gdynia oraz klubu.

Planuje się również przeniesienie wystawy znajdującej się na zewnętrznym płocie przy ul. Ejsmonda w rejon alei prowadzącej do wejścia na „Górkę” oraz doświetlenie przestrzeni i wyposażenie jej w przyłącze elektryczne.

Projekt SKGA jest w trakcie weryfikacji ogólnej. Przybliżony łączny koszt realizacji projektu wskazano na 777 tysięcy zł.

Rekordowa liczba zgłoszeń
Wniosek stowarzyszenie to jeden z 19 projektów miejskich złożonych do gdyńskiego Budżetu Obywatelskiego 2021. Łącznie o realizację walczą 382 projekty, w tym 363 dzielnicowe 19 o charakterze miejskim..

  • 382 projekty to absolutny rekord gdyńskiego Budżetu Obywatelskiego. Cieszymy się, że mieszkańcy chcą angażować się w kreowanie miasta. I chociaż nie wszystkie zgłoszone projekty wygrają w czerwcowym głosowaniu, to z pewnością są dla nas, samorządowców, ważnym sygnałem. Dzięki temu wiemy lepiej, jakich zmian oczekują mieszkańcy. A to punkt wyjścia wszystkich naszych działań – skomentował Michał Guć, wiceprezydent Gdyni ds. innowacji.

Informacja o wynikach weryfikacji ogólnej projektów zostanie opublikowana na stronie bo.gdynia.pl do 17 marca. Ostateczna analiza merytoryczna projektów ma zakończyć się natomiast najpóźniej 14 maja. Lista projektów dopuszczonych do głosowania zostanie ogłoszona do 26 maja. Finalne głosowanie potrwa trzy tygodnie i zaplanowane jest na 7-21 czerwca. Kilka dni później poznamy ostateczne wyniki.

źródło: stadiony.net

Tags: , , ,


About the AuthorBack to Top ↑

frivfrivfriv