Stadiony

Published on 27 listopada, 2022 | by admin

Gdańsk: Na Polsat Plus Arenie zamontowano logo sponsora

Obiekt, na którym swoje domowe mecze rozgrywają piłkarze Lechii Gdańsk, od maja zeszłego roku ma nowego sponsora. Zanim partner stadionu zaznaczył wizualnie swoją obecność na fasadzie areny, minęło trochę czasu, który upłynął na zaprojektowaniu i wykonaniu dwóch ogromnych napisów. Właśnie zakończył się ich montaż.

Oba banery „Polsat Plus Arena Gdańsk” umiejscowione na stadionie w gdańskiej Letnicy mogą robić wrażenie. Są długie na 48 metrów, a największa z liter ma 5 metrów wysokości. Cała operacja rozpoczęła się w poniedziałek 14 listopada i trwała sześć dni. Dwa logo znajdują się teraz po przeciwległych stronach obiektu. Teraz ma zostać zamontowane ich oświetlenie.

Gdański stadion jest własnością miasta i w swojej historii już trzykrotnie udało się pozyskać dla areny sponsora tytularnego. W latach 2010-2015, na mocy umowy z Polską Grupą Energetyczną, stadion nosił nazwę PGE Arena Gdańsk. Od 2015 do 2020 roku sponsorem tytularnym obiektu była Energa i nazywał się wtedy Stadion Energa Gdańsk.

21 maja 2021 roku udało się pozyskać nowego partnera, którym został Cyfrowy Polsat. Umowa będzie obowiązywać do końca 2026 roku. Wartość kontraktu to prawie 17 mln zł. Warto przypomnieć, że bursztynowa arena przecierała pod tym względem szlaki w naszym kraju, bo była pierwszym, której udało się pozyskać sponsora tytularnego. Posiada go praktycznie nieprzerwanie od otwarcia, a nawet wcześniej, bo PGE płaciło miastu już od 2010 roku, a stadion zainaugurowano przecież dopiero w sierpniu 2011 roku.

Obiekt ma krótką, acz bogatą historię i przez lata gościł wiele imprez nie tylko sportowych. Rozegrano tu 4 mecze Euro 2012, 10 spotkań reprezentacji Polski oraz finał Ligi Europy 2020/2021, w którym Villarreal CF pokonał po rzutach karnych Manchester United. Na arenie wystąpili też znani muzycy m.in. Jennifer Lopez, Justin Timberlake czy Bon Jovi.

źródło: stadiony.net

Tags: , , ,


About the AuthorBack to Top ↑

frivfrivfriv