Published on 5 listopada, 2015 | by admin

Echa meczu Śląsk – Lech.

15 tys. złotych i zakaz organizacji wyjazdów dla kibiców na dwa mecze – to kara od Komisji Ligi dla wrocławskiego Śląska za oprawę zaprezentowaną podczas meczu z Lechem Poznań.

Choreografia zaprezentowana podczas meczu z Kolejorzem odbiła się także szerokim echem w zagranicznych mediach. Włoski “Eurosport” pisze: “Haniebny baner wywieszonym przez fanów Śląska. Przed UEFA trudne zadanie zmierzenia się z tym problem”. Z kolei niemiecki dziennik “Rheinische Post” informuje “Skandal na meczu polskiej ligi. Pseudokibice Śląska rozwiesili ogromną flagę, na której widniały treści antyislamskie (…).

O oprawie zaprezentowanej przez fanów Śląska Wrocław poinformowały tażke hispańskie media – “Mundo Deportivo”, “Sportu i “ABC” a także rumuński “Dolce Sport”.

To nie pierwszy raz kiedy fanatycy Śląska w jasny sposób wyrazili swoje zdanie na temat napływającej do Europy fali imigrantów. Podczas meczu z Jagiellonią na płocie pojawiły się antyislamskie transparenty oraz wznoszone były okrzyki. Jak donoszą z kolei polskie media, wydarzeniom podczas meczu z Jagą przygląda się policja, która podjęła czynności sprawdzające, czy nie doszło do popełnienia przestępstwa. Przesłuchani zostali już pierwsi świadkowie.

Tags: , ,


About the AuthorBack to Top ↑

frivfrivfriv