Aktualności

Published on 4 marca, 2015 | by admin

Derby Radomia zobaczy blisko 2 tysiące fanów Radomiaka.

1900 biletów otrzymają kibice Radomiaka na kwietniowe derby Radomia, które rozgrywane będą na stadionie Broni. Po raz pierwszy od 2003 roku derbowa potyczka odbędzie się właśnie na obiekcie przy ul. Narutowicza 9, który całkiem niedawno został przebudowany.

Broń przeznaczyła dla kibiców gości praktycznie całą jedną trybunę od strony ul. Narutowicza. Z wyłączeniem loży VIP oraz sektora prasowego goście zasiądą na 1900 miejscach. Po przeciwległej stronie od parku na Plantach, siedzieć będą fani Broni oraz przedstawiciele grup młodzieżowych tego klubu.

Wszystko wskazuje na to, że trzecioligowe derby Radomia obejrzy 4 kwietnia około czterech tysięcy widzów.

– Przeznaczyliśmy dla fanów Radomiaka prawie dwa tysiące wejściówek. Chcemy, żeby to było prawdziwe święto piłkarskie wszystkich mieszkańców Radomia. Już teraz ciężko pracujemy nad tym, aby ten mecz był wielkim wydarzeniem, w pozytywnym znaczeniu. Dla nas jako organizatora najważniejsze jest bezpieczeństwo – mówi prezes Broni, Artur Piechowicz.

Bilet normalny na mecz derbowy kosztować będzie 20 złotych. Ulgowych nie ma, ale za wejście kobiety płacić będą 10 zł.
Jeszcze nie wiadomo jak odbywać się będzie dystrybucja biletów i kiedy ona się zacznie. Wszystko wskazuje na to, że Radomiak otrzyma całą pulkę 1900 biletów i będzie je mógł rozprowadzać u siebie w klubie. W najbliższych dniach na oficjalnej stronie klubu z ul. Struga powinien pojawić się stosowny komunikat.

W przypadku Broni również nie ustalono jeszcze terminu przedsprzedaży na trybunę od strony Plant. Wiadomo jedynie, że lada dzień ma ruszyć sprzedaż karnetów na rundę wiosenną. Każdy kto kupi karnet, ten będzie miał pewność, że dla niego biletów na derby nie zabraknie.

Mecz Broni z Radomiakiem rozegrany zostanie w Wielką Sobotę, 4 kwietnia o godz. 15. Pierwotnie planowany był na godz. 19, ale policja zasugerowała, że przy świetle naturalnym łatwiej jest funkcjonariuszom zapanować nad porządkiem w mieście.

Będą to już 68 ligowe derby Radomia. Jesienią Radomiak zwyciężył 4:0. Ostatni raz ligowe derby rozegrane zostały na stadionie przy ul. Narutowicza 9 w sierpniu 1997 roku, czyli prawie 18 lat temu. W międzyczasie 2003 roku obie drużyny zagrały na Plantach w pojedynku pucharowym. W ligowych meczach 27 zwycięstw odniósł Radomiak, 19 meczów zakończyło się remisem, a 21 razy górą była Broń.

źródło: echodnia.eu

Tags: , ,


About the AuthorBack to Top ↑

frivfrivfriv