Published on 16 sierpnia, 2021 | by admin

Częstochowa: Raków może grać, ale tylko warunkowo

Zgodnie z oczekiwaniami, choć rzutem na taśmę Raków Częstochowa dowiedział się, że może od teraz grać w Ekstraklasie u siebie. W pucharach wciąż trzeba jeździć do Bielska-Białej.

Raków miał do 6 sierpnia dostosować stadion na tyle, by otrzymać warunkową zgodę na organizację meczów u siebie, przy Limanowskiego. Udało się te warunki spełnić, choć zielone światło przyszło bardzo późno – dopiero w piątek.

Ponieważ jednak Raków odprawił z Lidze Konferencji Rubina Kazań, jutrzejszy pojedynek przełożono na później i prace nad stadionem nie zostaną spowolnione przygotowaniami do spotkania.

Warunkową zgodę na organizację meczów udało się otrzymać dzięki dostosowaniu trzech trybun do organizacji meczów. Tymczasowe konstrukcje mają już kontenerowe zaplecze i powstają drogi dojścia dla kibiców, a więc absolutne minimum, by wpuścić kogokolwiek.

Do końca budowy jednak jeszcze daleko, dopiero w październiku stadion ma otrzymać swój docelowy kształt, w tym sektor gości za północną bramką. Załączony do tekstu film z drona pokazuje stan na 4 sierpnia, a więc jeszcze bez niektórych elementów.

Ponieważ prace wciąż trwają, a inwestycja ma bardzo duże opóźnienie, Raków został zobowiązany do regularnego składania raportów na temat postępów w realizacji.

UEFA nie jest równie pobłażliwa jak krajowe władze piłkarskie, nie dopuściłaby stadionu w Częstochowie na takim poziomie zaawansowania prac. Dlatego, po wyeliminowaniu Rubina, pierwszy pojedynek z belgijskim KAA Gent częstochowianie ponownie rozegrają w Bielsku-Białej. Termin to 19 sierpnia, godz. 18:00.

źródło: stadiony.net

Tags: , , ,


About the AuthorBack to Top ↑

frivfrivfriv