Stadiony

Published on 8 października, 2022 | by admin

Częstochowa: Miasto wybrało wykonawcę stadionu Skry

Wiele dobrego dzieje się ostatnio pod Jasną Górą. Raków, co nie może dziwić, świetnie radzi sobie w rozgrywkach PKO Ekstraklasy, a Skra traci zaledwie 3 “oczka” do 5. miejsca w tabeli Fortuna 1. Ligi. Co lepsze, niedawno udało się postawić kolejny krok w kierunku modernizacji stadionu przy ul. Loretańskiej.

Przebieg inwestycji stadionowej, mającej na celu przebudowę słynnej częstochowskiej “Lorety”, śledzimy na bieżąco, a w każdym miesiącu na łamach naszego serwisu publikujemy materiał podsumowujący najnowsze wydarzenia w tej sprawie. W sierpniu pisaliśmy o rozpoczęciu przetargu na “modernizację infrastruktury sportowej na stadionie SKRY przy ul. Loretańskiej w Częstochowie”, bo tak właśnie brzmi zadanie, przed którym już niedługo stanie wykonawca.

Przetarg udało się rozstrzygnąć bez większych komplikacji i teraz wiemy już, że wykonawcą projektu została firma InterHall z Katowic. Ten wybór zdecydowanie nie może dziwić fanów Skry, jako że sama spółka jest już bardzo dobrze znana w Częstochowie. InterHall przeprowadził niedawno modernizację stadionu Rakowa przy ul. Limanowskiego w celu dostosowania go do wymogów najwyższego szczebla rozgrywkowego w naszym kraju.

Tak jak RKS, który jeszcze nie tak dawno musiał rozgrywać swoje domowe mecze na GIEKSA Arenie (Ekstraklasa) oraz Stadionie Miejskim w Bielsku-Białej (eliminacje europejskich pucharów), również i Skra w rozgrywkach Fortuna 1. Ligi z konieczności występuje na zastępczym obiekcie, w oddalonym o blisko 80 km Bełchatowie.

InterHall to nie pierwsza lepsza firma oferujące takie usługi. Katowicka spółka ma w swoim portfolio wykonanie ponad 400 obiektów sportowych, z czego duży procent stanowią stadiony lub boiska piłkarskie. W przetargu na modernizację “Lorety” wystartowała jako jedyna, a oferta na poziomie 5.3 mln zł była satysfakcjonująca dla władz miasta. Co prawda pierwotny budżet szacowany był na około 5 mln zł, pozyskanych z programu rządowego “Polski Ład”, jednak stosunkowo niewielka nadwyżka nie spowolniła rozwoju inwestycji.

Prace modernizacyjne na obiekcie Skry zakładają wymianę murawy stadionu, naprawę systemu odprowadzenia wody oraz wykonanie od podstaw systemu podgrzewania płyty boiska. Inwestycja uwzględnia również przesunięcie pola gry, nową organizację terenu wokół stadionu, m.in. budowę trybuny głównej, ogrodzenie terenu, wydzielenie parkingów dla obsługi zawodów, wymianę ogrodzenia parku maszyn i modernizację oświetlenia, jak przeczytać możemy na łamach serwisu wczestochowie.pl. Nam nie pozostaje nic innego jak tylko kibicować sprawnej realizacji przedsięwzięcia pod Jasną Górą. Na nasze oko, termin oddania stadionu do użytku (koniec 2023 roku) wydaje się jak najbardziej realny.

źródło: stadiony.net

Tags: , , ,


About the AuthorBack to Top ↑

frivfrivfriv