Stadiony

Published on 15 marca, 2022 | by admin

Częstochowa: Chronicznie bezdomna Skra

Niby u siebie, ale na wyjeździe – Skra Częstochowa będzie niedługo rozgrywać domowe mecze w oddalonym o prawie 80 km Bełchatowie. To jednak i tak o niebo lepiej, niż dotychczas. Wcześniej w tym sezonie klub z Częstochowy tułał się po boiskach rywali, grając jako teoretyczny gospodarz w różnych częściach kraju.

Stadion Skry, najmniejszy obiekt Fortuna 1. ligi, nigdy nie stał się pełnoprawną areną pierwszoligowych zmagań, bo nie spełniał wymogów organizatora rozgrywek. W związku z tym, że beniaminek z Częstochowy nie został wpuszczony na obiekt Rakowa, wszystkie swoje mecze musiał grać na wyjazdach.

Co ciekawe, zawodnicy Skry w takiej sytuacji radzą sobie przyzwoicie, bo po 22. kKolejkach uzbierali 28 punktów, dzięki czemu drużyna zajmuje 12. pozycję w tabeli. To lepiej niż chociażby Zagłębie Sosnowiec, które traci do częstochowian 6 oczek. Teraz na dwa mecze to właśnie obiekt “Chłopców znad Brynicy” stanie się nowym domem Skry.

Stadion Ludowy był już co prawda zgłoszony przez klub z Częstochowy jako rezerwowy we wniosku licencyjnym, ale klub do tej pory nie chciał korzystać z tego rozwiązania. Tłumaczył to brakiem funduszy wystarczających na pokrycie kosztów wynajmu. Ostatecznie włodarze uznali, że pora zaprzestać tułaczki i potwierdzili już, że drużyna przez dwa mecze będzie korzystać z areny w Sosnowcu, a później przeniesie się do Bełchatowa.

W czwartek Skra podpisała stosowną umowę z Miejskim Centrum Sportu w Bełchatowie. Na jej mocy do końca sezonu będzie grała na stadionie GKS-u. Jeżeli zespół spod Jasnej Góry utrzyma się w I lidze, porozumienie zostanie automatycznie przedłużone.

Nie będzie to pierwszy raz, kiedy w Bełchatowie zadomowi się częstochowska drużyna. Od połowy 2019 roku swoje mecze w roli gospodarza rozgrywał tam Raków. “Czerwono-niebiescy” wystąpili w stolicy węgla brunatnego w sumie w 32 spotkaniach Ekstraklasy i jednym meczu Pucharu Polski.

Na koniec ciekawa wyliczanka: Bełchatów i GIEKSA Arena będzie już w tym sezonie dziewiątym miastem i dziesiątym obiektem, na którym drużyna z Częstochowy zagra jako gospodarz. Wcześniej w tej roli Skra występowała już w Gdyni, Katowicach, Kielcach, Łodzi (na stadionie Widzewa i ŁKS-u), Rzeszowie, Legnicy, Bielsku-Białej i Sosnowcu.

źródło: stadiony.net

Tags: , , ,


About the AuthorBack to Top ↑

frivfrivfriv