Stadiony

Published on 3 września, 2021 | by admin

Chorzów: Stadion Śląski gospodarzem 100. Mistrzostw Polski

Setna edycja lekkoatletycznych mistrzostw Polski odbędzie się w należnym jej miejscu – na Stadionie Śląskim w Chorzowie. To tylko jeden z elementów zacieśniania współpracy między PZLA i narodowym stadionem lekkoatletycznym.

W tym roku odbyła się 97. edycja Mistrzostw Polski (MP) w lekkiej atletyce. Gospodarzem był poznański Golęcin, w przyszłym roku imprezę podejmą Suwałki. To Gospodarzami są małe obiekty, ponieważ zwykle skala turnieju nie wymaga wielkiej widowni.

Tymczasem już za 3 lata, w 2024 roku, MP mają odbyć się na największym lekkoatletycznym obiekcie w kraju – Stadionie Śląskim. Powodem jest setna edycja imprezy, którą w ten wyjątkowy sposób chce uczcić PZLA. O zamiarze poinformowano w poniedziałek, podczas sesji sejmiku województwa śląskiego.

Oznacza to, że edycja 2024 będzie największą od 1967 roku. Wtedy również gospodarzem był chorzowski „Kocioł Czarownic”. A ponieważ od niedawna jest lekkoatletycznym stadionem narodowym, to i organizacja największej krajowej imprezy wydaje się adekwatna.

Partnerstwo z PZLA nie tylko dla stadionu
Zacieśnianie więzi między Stadionem Śląskim z PZLA to nie jedyna istotna wiadomość po poniedziałkowej sesji. Województwo i związek zamierzają przez najbliższych 8-10 lat wspólnie pracować nad popularyzacją lekkoatletyki na terenie śląskiego. Oznacza to organizację mniejszych imprez, ale też wsparcie w szkoleniu czy tworzeniu nowoczesnej infrastruktury.

A teraz wszyscy na memoriał
Tymczasem już 5 września na Stadionie Śląskim odbędzie się Memoriał Kamili Skolimowskiej, ze złotą olimpijską obsadą. Kluczową postacią ma być tym razem dwukrotny medalista olimpijski Piotr Małachowski, który przed śląską publicznością odda ostatni rzut dyskiem w karierze.

Wielka impreza startuje o 14:45, a wstęp jest darmowy. W związku z panującymi zasadami bezpieczeństwa, limit publiczności ustalono na poziomie 25 000 osób (+ zaszczepieni).

źródło: stadiony.net

Tags: , ,


About the AuthorBack to Top ↑

frivfrivfriv