Stadiony

Published on 21 sierpnia, 2023 | by admin

Chorzów: Ruch przenosi się na Stadion Śląski

Niebiescy wracają do Chorzowa. Jeszcze nie na Cichą, bo do tego daleka droga, ale przynajmniej kibice nie będą musieli już jeździć do Gliwic na domowe mecze swoich ulubieńców. W ubiegły piątek podpisano umowę, na mocy której Ruch będzie występował w roli gospodarza na Stadionie Śląskim.

Od drugiej połowy minionego sezonu Ruch był zmuszony opuścić swój domowy obiekt przy ul. Cichej. Na początku roku Stadion Miejski w Chorzowie został bowiem zamknięty przez nadzór budowlany, ponieważ jeden z masztów oświetleniowych uległ uszkodzeniu i pojawiło się realne zagrożenie, że może się przewrócić. Zagrożenia katastrofą budowlaną już nie ma, ponieważ wszystkie cztery jupitery zostały zdemontowane. Niebiescy jednak zmuszeni są rozgrywać swoje domowe mecze na Stadionie Piasta w Gliwicach. Obstawianie kolejnego meczu tej drużyny możecie dokonać w prosty sposób. Obecnie Ruch zajmuje 16 pozycje w Ekstraklasie z dorobkiem 4 punktów.

W międzyczasie udało im się nawet awansować do Ekstraklasy, a sprawa przyszłości ich macierzystego obiektu zyskała spory rozgłos. Dofinansowanie do budowy nowego obiektu dla HKS-u obiecał rząd. Premier Mateusz Morawiecki zapewnił, że z budżetu państwa może pochodzić 100 mln zł na tę inwestycję. Drugą połowę środków musiałby zapewnić samorząd. W Chorzowie zakasali rękawy i wniosek o fundusze został wysłany do Ministerstwa Sportu i Turystyki. Na odpowiedź trzeba poczekać jeszcze ok 1,5 miesiąca. Proces budowy nowego Stadionu Ruchu Chorzów jeszcze trochę potrwa, ale dla kibiców jest dobra wiadomość. Jeszcze w rundzie jesiennej Niebiescy powrócą do swojego miasta.

Ruch zagra na Stadionie Śląskim
W piątek 18 sierpnia podpisano umowę, na mocy której HKS będzie rozgrywał swoje mecze na Stadionie Śląskim. Niebiescy mają występować w słynnym Kotle Czarownic w czasie budowy nowego obiektu przy Cichej. Stronami umowy są spółka Stadion Śląski, Ruch i MORiS w Chorzowie. Podpisania dokumentu dokonano na terenie chorzowskiego giganta.

Umowa została zawarta na okres czterech lat. Pierwszym meczem na nowym domu Ruchu będzie pojedynek ze Śląskiem Wrocław zaplanowany na ostatni weekend października. Do tego czasu na arenie ma zostać wydzielony sektor dla kibiców gości, a także położona nowa murawa. Pojemność stadionu będzie dostosowywana do rangi i zainteresowania danym spotkaniem. Zakłada się aż sześć wariantów:

7604 miejsca
13 428
17 587
25 973
33 002
cały stadion

źródło: stadiony.net

Tags: , , ,


About the AuthorBack to Top ↑

frivfrivfriv