Stadiony

Published on 23 sierpnia, 2020 | by admin

Bielsko-Biała: Miasto oklei stadion reklamami?

Część radnych wystąpiła z inicjatywą, by miasto zaczęło komercjalizować powierzchnię Stadionu Miejskiego. Ich zdaniem połączenie awansu Podbeskidzia i spadku miejskich przychodów przez koronawirusa to dostateczne uzasadnienie.

Stadion przy Rychlińskiego w Bielsku-Białej od 2015 służy bielskim klubom sportowym. I choć jeszcze w 2015 prezydent rozważał instalację do obiektu przewiewnej, częściowej elewacji, to do dziś arena jest surowa, emanując z zewnątrz stalą i żelbetem.

Radni z klubu Wspólnie dla Bielska-Białej uważają, że czas to zmienić. Ich zdaniem awans Podbeskidzia i niedawny remont biegnącej przy stadionie ul. Żywieckiej sprawiają, że piłkarski obiekt zyskał na atrakcyjności jako potencjalne miejsce na reklamę. Radni uważają, zwłaszcza w kontekście trwającej pandemii, że warto przygotować ofertę reklamową i wykorzystać eksponowane elementy stadionu.

Interpelacja wpłynęła 18 sierpnia, co daje prezydentowi czas na odpowiedź do 1 września włącznie. Jeśli Bielsko-Biała zdecyduje się na eksploatację komercyjną fasad stadionu, to pójdzie w ślady Kielc.

Stolica Świętokrzyskiego ma stadion nie tylko niemal identyczny rozmiarowo, ale też bardzo zbliżony konstrukcyjnie (bez zwartej fasady, autorstwa tej samej firmy) i od lat widnieje na nim po kilkanaście czy nawet kilkadziesiąt reklam. W Bielsku-Białej miejsca na aż tyle nie ma z racji układu przestrzennego, ale miasto może uznać to rozwiązanie za sensowne.

źródło: stadiony.net

Tags: , , ,


About the AuthorBack to Top ↑

frivfrivfriv