Stadiony

Published on 14 października, 2020 | by admin

Białystok: Stadion liczy straty, przychody spadły o prawie 2 miliony

Choć wciąż na arenie wiele się dzieje, pierwsze półrocze i druga fala zakażeń to potężny cios dla operatora. Podczas ostatniej komisji sportu dowiedzieliśmy się, jakie są prognozowane straty. A związku z ostatnimi wydarzeniami mogą jeszcze wzrosnąć.

W zeszłym tygodniu operator Stadionu Miejskiego w Białymstoku relacjonował, jak wygląda tegoroczna sytuacja. To miał być dobry rok, ponieważ obiekt wpisał się w miejski krajobraz targów i innych wydarzeń pozapiłkarskich, boisko boczne żyło regularnie, ale pandemia pokrzyżowała szyki.

Spółka Stadion Miejski oszacowała, że przychody będą aż o 1,609 mln zł niższe niż planowano. Co prawda udało się podjąć kroki obniżające koszty funkcjonowania pustawego obiektu o 527 tys. zł, ale to wciąż oznacza siedmiocyfrowy spadek w przychodach.

A przecież prognoza opiera się na założeniach, że koniec roku nie będzie katastrofalny. Tymczasem już po jej wykonaniu Jagiellonia Białystok musiała wstrzymać sprzedaż biletów na mecz z Lechem Poznań. Ponieważ Białystok wpadł do czerwonej strefy, pod znakiem zapytania stoją zaplanowane na listopad Festiwal Kulinarny i Podlaskie Targi Wyposażenia i Aranżacji Wnętrz.

Już w chwili składania sprawozdania odwołanych lub przełożonych było 17 imprez, w tym duże, z planowaną frekwencją powyżej tysiąca osób. Właśnie spadek wykorzystania powierzchni na stadionie okazał się najbardziej dotkliwy dla operatora.

– Największe spadki dotyczą: wynajmu przestrzeni na obiekcie (spadek o 79%), wynajmu boiska bocznego (53%), wynajmu skyboksów (51%), wynajmu miejsc reklamowych (7%) – mówiła radnym Bogusława Janowicz, wiceprezes spółki Stadion Miejski.

Choć sytuacja jest bardzo trudna, na stadionie wciąż sporo się dzieje – w miarę możliwości. Obiekt organizuje warsztaty, a zrealizowany latem tego roku projekt Epi-Centrum Nauki przy stadionie – wart 25 mln zł – właśnie otrzymał nagrodę Kryształy Przetargów Publicznych.

źródło: Poranny.pl

Tags: , , , ,


About the AuthorBack to Top ↑

frivfrivfriv