Stadiony

Published on 28 lipca, 2019 | by admin

Białystok: Mieszkańcy wybierają patrona stadionu

Są trzy bardzo ciekawe propozycje i tysiące ankiet czekających na wypełnienie. W ten możliwie demokratyczny sposób zostanie wybrany patron dla Stadionu Miejskiego w Białymstoku.

Przez miesiąc – do 23 sierpnia – mieszkańcy Białegostoku mogą decydować o tym, kto zostanie patronem Stadionu Miejskiego. Do wyboru są trzy ze zgłaszanych wcześniej opcji:

  • im. 42 Pułku Piechoty,
  • im. Mariana Zyndrama Kościałkowskiego,
  • im. Seweryna Nowakowskiego.
    Wszyscy trzej potencjalni patroni mają bardzo silny związek z klubem piłkarskim. 42 Pułk Piechoty dał początek drużynie, zakładając własny klub sportowy w 1920 roku. Od 1932 zespół występował już pod nazwą Jagiellonia. Marian Zyndram Kościałkowski to z kolei prominentny polityk międzywojnia, który doszedł do pozycji premiera. Był również wojewodą białostockim i pomagał Jagiellonii stać się silnym ośrodkiem sportowym, został jej pierwszym prezesem honorowym. Seweryn Nowakowski, nazywany „budowniczym nowoczesnego Białegostoku” i wiceprezesem klubu z lat 1935-39.

Każdy białostoczanin może wypełnić papierową ankietę lub przesłać swój plik w formie elektronicznej. Ważne jest, by plik był niemożliwy do edycji, np. jako pdf bez warstw lub graficzny, np. jpg. Plik z ankietą do wypełnienia jest dostępny na www.bialystok.pl i www.cas.bialystok.pl.

– Przez pięć lat nasze poszukiwania sponsora, który wszedłby w nazwę Stadionu Miejskiego nie przyniosły rezultatów. Różne były tego przyczyny. Teraz chcemy by ten wspaniały obiekt otrzymał patrona, który związany jest z historią Białegostoku, także Jagiellonii i całego naszego sportu. Oczywiście nie zamyka to drogi, by kiedyś doszła nazwa sponsora, jak to ma miejsce w innych miastach Polski – powiedział podczas specjalnej konferencji prezydent Tadeusz Truskolaski. Jako pierwszy oddał też głos na wybraną przez siebie opcję.

źródło: stadiony.net

Tags: , , , ,


About the AuthorBack to Top ↑

frivfrivfriv