Stadiony

Published on 26 lipca, 2021 | by admin

Biała Podlaska: Umowa podpisana, budowa ruszyła

Nie czekali ani dnia – tuż po podpisaniu umowy na budowę nowej trybuny głównej wykonawcy przystąpili do realizacji. Na kolejne wakacje Biała Podlaska ma doczekać się stadionu zdolnego organizować mecze Podlasia.

21 lipca władze miasta Biała Podlaska podpisały umowę z firmą PNB, która zaoferowała najniższą kwotę za budowę nowej zachodniej trybuny miejskiego stadionu. Od dnia podpisania umowy biegnie okres 12 miesięcy, podczas których firma ma dostarczyć główną trybunę z 1200 zadaszonymi miejscami siedzącymi.

Jak pisaliśmy kilka tygodni temu, wyniki przetargu okazały się problematyczne. Miasto wyceniło nową trybunę na 9,6 mln zł, tymczasem niższa z ofert opiewała na 16,54 mln zł.

Wraz z planowaną równolegle halą sportową, Biała Podlaska musi wydać aż o 9,5 mln zł więcej niż zakładano wcześniej. Tę kwotę radni musieli przypisać do inwestycji, co zrobili podczas ostatniej sesji. Dodatkowe środki znajdują się w wieloletniej prognozie finansowej na rok 2022. Wtedy ma przypaść wypłata zdecydowanej większości środków – tak za stadion, jak i za halę.

Etapowana przebudowa stadionu trwa od 2018 roku. Niestety, wyjściowy plan okazał się nierealny, a miasto poróżniło się z wykonawcą. Później – po zmianie na stanowisku prezydenta miasta – doszło do zmiany koncepcji. Zamiast wielkiej Areny Biała Podlaska przewidziano bardziej racjonalny plan, dla obiektu zdolnego organizować mecze do II Ligi włącznie.

Realizacja nowej wizji trwa od 2019 roku. Jako pierwsze powstały parking oraz nowe boisko. Dopiero na końcu przyszedł czas na trybunę z zapleczem. W sumie na stadion miasto ma wydać ok. 24 mln zł, natomiast wliczając halę sportową obok – 31,7 mln zł.

źródło: stadiony.net

Tags: ,


About the AuthorBack to Top ↑

frivfrivfriv