Published on 16 października, 2013 | by admin

Anglia – Polska: Polacy grali u siebie

Czegoś takiego na stadionie Wembley jeszcze nie było. We wtorkowy wieczór polscy kibice sprawili, że nasi zawodnicy mogli czuć się jak u siebie. W takim też tonie piszą angielskie media.

“Selekcjoner reprezentacji Polski Waldemar Fornalik ostrzegał Anglików, że będą się musieli zmierzyć ze ścianą wrzasku. Nie mylił się” – tak dziennik “Daily Mail” podsumował postawę polskich kibiców podczas wtorkowego meczu na Wembley.

Teoretycznie na stadionie miało zasiąść 18 tysięcy fanów rodem znad Wisły. W praktyce było ich jednak więcej.

“Stwierdzenie, że Anglicy mogli się na Wembley poczuć jak goście nie jest przesadą. Kiedy Anglia była przy piłce po stadionie niosło się buczenie, którego wsparcie miejscowych nie było w stanie zatopić” – opisuje “Daily Mail”.

Wymowne są również komentarze do zdjęć w internetowym wydaniu gazety. “Czy my gramy u siebie, czy na wyjeździe? Polscy fani stworzyli onieśmielającą atmosferę na Wembley” – to jeden z nich.

Dziennik “Daily Mail” oraz “Daily Telegraph” zauważyli również, że plan Angielskiej Federacji Piłkarskiej (FA) zakładający, że Polacy nie będą siedzieć na sektorach z Anglikami, nie powiódł.

“Polacy w liczbie 20 tysięcy fanów byli usytuowani w dwóch sektorach, ale wielu z nich siedziało w sektorach angielskich. Można było odnieść wrażenie, że mecz jest rozgrywany w Łodzi, nie Londynie” – pisze dziennikarz “Telegrapha”.

“Gramy u siebie, Polacy gramy u siebie” – cytuje hasła wznoszone przez Polaków gazeta.

Z kolei Kevin Garside z dziennika “Independent” uważa, że Polacy stworzyli najlepszą w historii stadionu atmosferę jako goście.

Źródło: sport.wp.pl / filmy: youtube

Tags: , , , , , ,


About the AuthorBack to Top ↑

frivfrivfriv