Aktualności

Published on 20 lipca, 2020 | by admin

Aleksandar Vuković trenerem sezonu w Ekstraklasie

Wiele osób wątpiło w powodzenie misji Aleksandara Vukovicia jako trenera Legii Warszawa. Serb miał wśród kibiców grono zarówno zwolenników, jak i przeciwników. Ci drudzy nie wierzyli, że tak niedoświadczonego szkoleniowca będzie stać na dobry wynik. Pierwsi wierzyli jednak, że znajomość klubu i doświadczenie piłkarskie będzie po jego stronie. Prawda leży gdzieś pośrodku.

Legia pod wodzą Vukovicia nie zachwyciła, bo jako mistrz przegrała aż 10 meczów ligowych, ale mimo wszystko grała na miarę oczekiwań, wykorzystując słabości rywali w stawce. Mistrzostwo jest zasługą trenera, który po ciężkich chwilach zjednoczył zespół i wprowadził inne spojrzenie na grę.

Zatem nawet, jeśli w drużynie Vukovicia wciąż wiele jest do poprawy, to nie mogło być innego wyboru. Pod wodzą Serba Legia odniosła najwięcej zwycięstw i strzeliła najwięcej goli w całej stawce, a tytuł mistrzowski zapewniła sobie na dwie kolejki przed końcem rozgrywek. Drużyna Wojskowych odniosła także efektowne zwycięstwo 7:0 nad Wisłą Kraków. Tak wysokiego wyniku nie było w Ekstraklasie od 15 lat, a więc jest to też warte odnotowania osiągnięcie. Wielkie gratulacje dla trenera Vukovicia za dobry sezon. Oby sukcesy udało się osiągnąć także w europejskich pucharach. Tego życzymy!

źródło: kibice.net

Tags: , , , , ,


About the AuthorBack to Top ↑

frivfrivfriv