Aktualności no image

Published on 2 kwietnia, 2014 | by admin

Akcja “Drogi Legionisty” : Musimy Chronić Polskie Dzieci

x. AKCJA WODA! Od jakiegoś czasu redakcja „Drogi Legionisty” organizuje treningi dla pewnych dzieciaków z patologii. Niestety nie wszystkie dzieciaki mają wodę do picia, a na treningach nie obijamy się i nie wody1zamierzamy się obijać… Uzupełnianie płynów jest konieczne. Dlatego zwracam się z prośbą o wsparcie naszego „funduszu wodowego”, heh, który pozwala na kupowanie zgrzewek wody 0,5 litra na treningi dzieci. Chętnych do pomocy, a więc dobrowolnego wolontariatu proszę o kontakt pod mailem:drogalegionisty@gmail.com . Liczy się każda zgrzewka, każda butelka! Pod tym samym mailem poinformujemy też, co mogą zrobić Ci, którzy nie chcą kupować vlepek przez allegro.

X. AKCJA DRESY! Nie wszystkie dzieciaki mają też dresy na przebranie i tu jest grubsza sprawa. Widocznie w ich domach są inne problemy, bądź „problemy” niż zadbać by dziecko miało szansę się rozwijać ruchowo, albo rozwijać w ogóle. Przyznacie, że to smutna sytuacja, kiedy szuka się przed treningiem na szybko (a takie sytuacje mają miejsce) 10 latkowi dresów, bo rodzic wyznaje filozofię, hmm, bardzo bliskiego wschodu, że „po co jakieś tam dresy na przebranie skoro ma już jakieś tam spodnie”, a złotówka potrzebna jest (jak co dzień) na jabola… Ale i na to nie pozostaniemy ślepi i głusi, licząc na Waszą pomoc!

2000 specjalnych „vlep cegiełek” (podziękowania dla naszego partnera, wlepki.com, który wykazał się sporym sercem dla tej akcji! Wydrukowana cegielki1vlepka – obok na zdjęciu, powiększ) dzielimy na 400 pakietów po 5 dużych (15 na 15 cm) vlepek. Sprzedaż 400 pakietów po 5 zł za każdy, da nam 2000 zł. Do ceny pakietu doliczamy 2 zł na wysyłkę, co daje łączną kwotę 7 zł za cegiełkę. Da to nam całą kwotę. Wyprodukujemy za to 40 dobrej jakości spodni dresowych z nadrukiem dla trenowanych przez nas dzieci! Chyba nie muszę Wam pisać, co zakoduje ten gest w ich narażonej na używki psychice. Jeśli ktoś chce wpłacić więcej, 100% przeznaczymy na wodę i ubrania/gadżety niezbędne do zajęć dla naszych rodaków. Oto jedyny link do aukcji:

http://allegro.pl/ShowItem2.php?item=4095266050

Na treningach zrobiliśmy listę obecności. Dzieciaki jeszcze nie wiedzą, że najaktywniejsi dostaną dresy. A w zasadzie dostać je muszą wszyscy aktywni. Dlatego możliwe, że powstaną kolejne cegiełki, będziemy szukali kolejnych ścieżek. Możliwe, że będą się pojawiać inne aukcje. Bądźcie czujni!

x. WRACAMY PO WAS! Wasza aktywność w tym temacie zależy tylko i wyłącznie od dobrej woli. „Co, gdzie, jak” nie jest istotne, jak to się mówi – kto ma wiedzieć, ten wie. Tożsamości dzieci nie poznacie, bo cały świat nie musi dowiedzieć się, że są dziećmi z patologii. My chcemy wyrównywać ich szanse, a nie grać ich twarzami jak jakaś fundacja Kwaśniewskiej. „Pamiętnik” z treningów dla dzieci w papierowej „Drodze Legionisty” (od 18 numeru). W ten sposób wszystko z moimi czytelnikami będzie rozliczane.

AKTUALIZACJA: Za sprawą osób, które chcą pomagać poza allegro, mamy już ok. połowy kwoty. Cały czas robimy inne ruchy, także nie patrzcie na to ile cegiełek poszło na allegro. Kupujcie! Dresy szyjemy już na dniach, przy pomocy Ludzi Tego Miasta (dzięki za pomoc).

„DL” crew

Tags: , , ,


About the AuthorBack to Top ↑

frivfrivfriv