Published on 1 lutego, 2014 | by admin

Kup teraz zin papierowy „Droga Legionisty” nr 17 (luty/marzec 2014) !

Papierowa „Droga Legionisty” 17 (luty/marzec 2014) to nowe, unikatowe materiały zbierane przez nas przez dwa długie miesiące, wyselekcjonowane i bez „zapychaczy” na siłę! Przeczytajcie w skrócie, co Was czeka w numerze.

– Nowa szata graficzna! Nie rewolucja, ale z pewnością ewolucja! 80 stron formatu A5, sztywniejsza okładka. Nasze autorskie zdjęcia, teksty, grafiki! Spędzamy dużo czasu nad tym by to wszystko było „jakieś” i prezentowało godny poziom! Mała, acz czytelna czcionka – kilka dni czytania!

– Oczywiście relacje z meczów, pisane specjalnie do „DL” i nigdzie przedtem niepublikowane! Jesteśmy na meczach u siebie, wyjazdach (w tym zagranicznych, na Cypr!), a także na klimatycznym meczu koszykówki! Jesteśmy też gościnnie w innych klubach…

– Wspomnienia z lat 90tych napisał członek pierwszych Turystów’97! Nowy tekst, specjalnie do „DL”17! Dowiecie się jak jeździło się pociągami rejsowymi, autokarami, czy też… Fiatem 126p do Radzionkowa :-). Krótko mówiąc: back to the old school!

– Dość dużo miejsca poświęcamy na wschodni kierunek chuliganki: sportowy w wersji dosłownej. Mamy dla Was przetłumaczoną przez nas relację organizatorów TFC z Łotwy, a przede wszystkim wywiad z chuliganem Sparty Praga – uczestnikiem tego turnieju (tłumaczenie do „DL”)! Nie traktujemy tego jednak jednoznacznie, a więc dodajemy felieton oparty na innych imprezach ze wschodu, np. „Hip Show” chuliganów Spartaka oraz własnych przemyśleniach. To a propos modern hooligans. Dużo materiałów poświęconych jest także modern ultras i kierunku w jakim idzie polski ruch kibicowski… Ale dajemy się też wypowiedzieć innym…

– Na łamy „Drogi Legionisty” wraca kibolska sonda! Kilka obszernych wypowiedzi dotyczy oceny roku 2013, prognoz na 2014, a także kwestii ugrzeczniania polskich trybun. Czy takie zjawisko faktycznie ma miejsce? Spytaliśmy kilku fanatyków… Prócz sondy poświęcamy temu również felieton!

– W serii „Hooligans fiction” dwa krótkie opowiadania o cięższych klimatach…

– W dniu 8 stycznia 2014 odbyło się posiedzenie sejmowej podkomisji nadzwyczajnej do przygotowania projektu ustawy o zmianie ustawy o bezpieczeństwie imprez masowych  (ustawy o bim). Kibic Legii prezentuje Wam główne myśli przedstawicieli Ekstraklasy, PZPN, MSW, rządu oraz Straży Pożarnej! Do tego, rzecz jasna, nasz komentarz!

– Kontynuujemy wycieczkę po legijnych FC! Nowego wywiadu udzielili nam kibice podwarszawskiego KS Piaseczno, a jednocześnie fanatycy Legii i nacjonaliści z tego „sąsiada Ursynowa”! Odpowiada oczywiście osoba wytypowana do tego typu materiału, reprezentatywna!

– „Droga Legionisty” 17 to także uliczny nacjonalizm! Wrócimy do czasów Stanu Wojennego, porównując tamte manifestacje do dzisiejszych. Zajmiemy się teżwspółczesnym aktywizmem. Nie tylko tym, który znacie, ale przede wszystkim prospołecznym. Staramy się wprowadzić coś nowego, czego jeszcze nie było w wersji praktycznej…

– Mamy dla Was unikatowe relacje z manifestacji! Ukraina okiem obecnego tam Polaka, Idzie Antykomuna w Łodzi… wszędzie tam byli nasi korespondenci i napisali relacje specjalnie dla Was! Wracamy do 11 listopada, zaglądamy do Rzymu! Tak jak w przypadku meczów i innych materiałów – nie było tego w Internecie…

– Pociśniemy z Systemem, zarówno ze „wzruszeniami premiera” jak i kiepską sytuacją gospodarczą, która powoduje wiele frustracji w blokach. Ciśniemy z „rewolucją gender” uderzającą w naszą polską kulturę. Piszemy o polityce, problemach społecznych z pozycji niezależnego mieszkańca polskiego osiedla! Nasza polityka jest opisywana okiem kibolskim, nie utożsamiamy się z ludźmi w garniturach! W skrócie: sporo publicystyki pozasportowej!

– Nie zapominamy o subkulturze. Rozważamy co nieco o ruchu skinheads jak i hardcorowym rapie. Są to felietony dotyczące wnętrza osiedlowego życia, kultury, podziemnej muzyki! Bierzemy pod uwagę aspekty, które obce są dziennikarzom z mainstreamu.

– Są też stałe rubryki! Ministerstwo Odlotów, Recenzje (kibolskie, patriotyczne i inne…), Listy do redakcji, Hutniczym Okiem Świerszcza, Wieści Zagłębiowskie, Biała muzyka rockowa, Dr Jekyll i Pan Hyde, Ruch kibicowski nadal żywy, W telegraficznym skrócie…

– Dodajemy gratis różne vlepki!

 TEGO NIE ZNAJDZIESZ W INTERNECIE!

To wszystko i wiele innych za jedyne 13 zł w tym wysyłka priorytetowa!

Nazwa odbiorcy: DL Distro, numer (ING Bank Śląski): 76 1050 1979 1000 0091 3411 5972, Tytuł przelewu: Podaj dokładne dane oraz napisz: DL17!

PS: UWAGA! Kupienie zina można połączyć z kupnem naszych ubrań! Sam zin, bez wysyłki, kosztuje 10 zł, a więc jeśli chcecie zina i koszulkę, albo zina i bluzę to doliczcie odpowiednio 6 zł bądź 11 zł. Wyślemy Wam w jednej paczce! Zdjęcia tych ubrań: www.drogalegionisty.wordpress.com .

Tags: , , , , ,


About the AuthorBack to Top ↑

frivfrivfriv